adamco
16.10.17,19:32
Moja banka ma telefonicky vyzvala, aby som prišiel do pobočky kvôli aktualizácii mojich údajov. Pracovníčka mi oznámila, že nemá aktuálny môj občiansky preukaz, tak som jej ho predložil. Ona ho vzala, urobila z neho sken, potom ešte fotokópiu na papier A4, ktorý mi dala aj podpísať. Ja som sa jej opýtal, či to nemôže byť zneužité. Načo mi ona odpovedala, že keby to zneužila ona, tak jej na to prídu. Až keď som prišiel domov, uvedomil som si, že som dal banke možnosť zneužiť moje údaje. Myslíte, že je banka postupovala správne? Ďakujem za odpoveď.
buchač
16.10.17,18:18
Ako vraví jeden z nemenovaných :
"Najhoršia je smrť z vydesenia !"

Ja zasa vrarvím...
" Ej hoja, hoja...paranoja tvoja.."
===================
Nemyslím, ale viem, že postupovala správne.
Ing. Ľubomír Janoška
16.10.17,18:34
Banka postupovala v súlade s ust. § 93a ods. 1 písm. b) zákona 483/2001 o bankách. Podľa citovaného ustanovenia je klient povinný umožniť banke oskenovanie dokladu totožnosti.
buchač
16.10.17,18:50
...a tu je to krásne zdôvodnené.

http://www.shenk.sk/doc/identita-bezpecnost.html
vicktor
17.10.17,06:11
To je sice mozne, ale aj mne sa zda podivne ze nestaci opisat udaje. Keby k comusi doslo, aky je rozdiel ci banka ma len udaje alebo aj foto?
Pred cca 20 rokmi telefonny operator si vypytal OP a skopiroval cez sablonu - niektore policka boli zakryte.
Ing. Ľubomír Janoška
17.10.17,06:26
Tu nejde o potrebu banky, ale o uľahčenie procesov súvisiacich so sledovaním prania peňazí, tam majú finančné inštitúcie osobitné povinnosti.
spolocenstvo1302
04.10.18,08:24
Ako je potom možné, že keď pracovník banky zneužije bankové údaje je na Slovensku prezentovaný ako hrdina?
Ing. Ľubomír Janoška
04.10.18,08:45
Asi tak, že banka má viacero povinností, ktoré si nesplnila - prinajmenšom preverovanie podozrivých transakcií (zákonná povinnosť) a preverovanie politicky exponovaných osôb (povinnosť vyplvajúca z medzinárodných dohôd). Keby si banka plnila tieto povinnosti, nemusel by ju zamestnanec upozorňovať.
To nie je zneužitie údajov.

Ľudia, ktorí bežne svojich šéfov kritizujú za neplnenie povinností, to považujú za samozrejmé a nie za hrdinstvo :)