EKO-HAUS
17.10.17,08:08
Zahraničnému obchodnému partnerovi, platiteľovi DPH v Nemecku, ideme refakturovať službu (opravu stroja) ktorá bola vykonaná na Slovensku. Máme túto službu faktúrovať s DPH (služba vykonaná na Slovensku), alebo bez DPH, keďže služba je pre platiteľa DPH z iného členského štátu, a teda prichádza k prenosu daňovej povinnosti na prijímateľa bez ohľadu na to, že služba bola vykonaná na Slovensku ? Službu ktorú ideme refakturovať nám pôvodne dodal neplatiteľ DPH na Slovensku.
martinez
17.10.17,13:18
Prace na hnutelnom hmotnom majetku vykonane na Slovensku sa zatazia slovenskou dph iba v pripade, ak su poskytnute inej ako zdanitelnej osobe (§16,9)... co nie je Vas pripad. Ak su poskytnute zdanitelnej osobe identifikovanej pre DPH v Nemecku, ide sa podla §15,1.. tzn.dochadza k prenosu danovej povinnosti do Nemecka a Vy to uvediete do suhrnneho vykazu. Pri refakturacii v tomto pripade vystupujete vo vlastnom mene, t.j. podla §9,4 plati, ze ste sluzbu sami prijali a sami aj dodali.. cize je irelevantne, ze ste ju nakupili od neplatitela DPH, spravate sa tak, akoby ste tu sluzbu poskytli Vy....