Betina2
18.10.17,11:24
Milí Pohoďáci. Klient používa ocenenie FIFO (sklad si vedie sám) a vyžaduje zaúčtovanie spôsobom A u mňa v Pohode (ide o PU). Pritom je potrebné aj rozúčtovanie nákladov a výnosov na jednotlivé zákazky (asi 20). Kedže Pohoda používa len ocenenie vo VNC, neťahá mi správne údaje do zaúčtovania výdajok zo skladu (ak ich automaticky riešim cez A sklady cez Pohodu)...teda nie zle, ale nie tak, ako má ocenenie na výdajke klient. ....ale môj problem je aj v tom, že pri rozučtovaní takýchto výdajok na zákazky sa moje sumy na zákazky zaúčtované u mna nezhoduju so sumami naviazanými na zákazky u klienta. Chceli sme využiť vymoženosti Pohody a tlačiť tie ich pekné rekapitulacie a supisky s vyhodnotením na zákazky z agendy zákaziek s vyčíslenovou ziskovostou na zakazku, ale asi to takto nepôjde. :( Čo by ste mi navrhli ? (okrem nákupu noveho SW)
Dav
18.10.17,10:48
Popozerať nastavenia programu, že pre účtovanie skladu sa používa metóda FIFO. Nemôže predsa existovať program, ktorý nie je v súlade s legislatívou.Viac na ich stránke https://www.stormware.sk/prirucka-pohoda-online/Sklady/Zasoby/ alebo Hotline .
Dav
18.10.17,10:50
Podľa mňa je Pohoda jeden z tých programov, keď sa treba najprv naučiť ovládať program- zbytočne zložitý a okrajovo sa venovať účtovaniu.
Betina2
18.10.17,13:36
Dav ďakujem za reakciu, ale konzultovala som to
už 2X aj na ich hotline, aj s ich technikmi, Pohoda proste FIFO neurobí, nedokáže to a ja si kvoli jednej firme nebudem kupovať len kvoli skladom a metode FIFO dalši SW a klient sa mojim technickym možnostiam v strede roka tiež určite nebude prisposobovať....takže jediná pre mňa schodná možnoť ostáva neautomatizovať si prácu so skladmi, ale vykašlať sa na celé skladové hospodárstvo a len o ňom účtovať. Vytvorila som si nové číselné rady v interných dokladoch pre príjemky a výdajky a dá sa to zvládnuť. Aj zákazky sa dajú vyhodnotiť z výsledovky. Takže napriklad obstaranie materialu teraz učtujem na PF, ale prijem na sklad aj cenove odchylky cez ID. A zase pri predaji tržbu cez VF a vydaj so skladu cez ID... Inak Fifo je len jedna z možností ocenenia zásob, bežne sa aj VNC použivaju, je to riadna zákonná metóda a je len na UJ pre ktorú sa rozhodne, len by mala potom postupovať podla nej počas celého roka. ... A Pohoda neni zas tak komplikovana, len je to o technickych obmedzeniach SW, tak ako každeho ineho SW...Každý SW má + aj -
Dav
18.10.17,15:22
Každý SW má plusy a mínusy, ale aby neumožňoval výber všetkých účtovných metód je trochu silná káva.Teraz budeš mať kvôli tomu prekomplikované účtovanie, pri účtovaní skladu pomimo účta možnosť výskytu chýb, sťaženú kontrolu správnosti a podobné lahôdky.
Betina2
18.10.17,15:32
ani nie, už je to spracované, a sadlo to na chlp presne :)
Onko
12.11.17,17:40
Ak by som veľmi chcel v Pohode používať FIFO, tak by som si na každý príjem v Zásobách vytváral novú kartu, každá karta si bude držať svoju cenu, a potom pri výdaji ich postupne od najstarších nuloval. Treba si potom len dať pozor na to, aby sa vystavovali doklady chronologicky, lebo systém to potom pri doplnení staršieho dokladu automaticky nedokáže prepočítať a nastaviť tak, aby to sedelo, ako napr. pri prepočtoch VNC.