Marčella
27.07.06,16:04
Ak môže, nech niekto poradí, aké účtovné doklady - pomocné knihy je potrebné viesť pri účtovaní vo verejnej správe - obce. Ide hlavne o pokladničné operácie. Stačí klasická pokladničná kniha, alebo je potrebné viesť aj knihu príjmov? Ak áno, ako sa tá kniha príjmov vedie? Píšu sa tam iba roztriedené príjmy, odvody nie? Dakujem za pomoc. Hľadala som odpovede na tieto otázky celý deň, ale nič som nenašla :mee:. Existuje nejaká vyhláška alebo usmernenie ohľadom účtovníctva v obci?
luba803
10.08.06,11:06
Ak môže, nech niekto poradí, aké účtovné doklady - pomocné knihy je potrebné viesť pri účtovaní vo verejnej správe - obce. Ide hlavne o pokladničné operácie. Stačí klasická pokladničná kniha, alebo je potrebné viesť aj knihu príjmov? Ak áno, ako sa tá kniha príjmov vedie? Píšu sa tam iba roztriedené príjmy, odvody nie? Dakujem za pomoc. Hľadala som odpovede na tieto otázky celý deň, ale nič som nenašla :mee:. Existuje nejaká vyhláška alebo usmernenie ohľadom účtovníctva v obci?

Pri vedení pokladne na obecnom úrade stačí iba pokladničná kniha, kniha príjmov sa nevedie. Vystavujú sa príjmové a výdavkové pokladničné doklady a tieto sa zapisujú do pokladničnej knihy. Pri účtovaní bankových výpisov používam účtovací predpis - tlačivo to je asi jedno aký má tvar, faktúry nahadzujem do počítača, kde ich zapisujem do knihy došlých faktúr a vytlačím si platobný poukaz priamo z počítača. Konkrétna vyhláška na vedenie účtovníctva v obci neexistuje aj tu platí Zákon o účtovníctve a Zákon o rozpočtových pravidlách. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Iduš
15.02.11,10:53
Prosím poraďte mi. Mám nastúpiť na obecný úrad ako ekonomka. Aké účtovanie tam je? Je zhodné z účtovníctvom rozpočtových organizácii?
Reve
02.05.11,12:36
Zdravím,
máme účtovníčku na 1/2 úväzok /nestíhala som/ a ona nahadzuje do PC faktúry došlé s dátumom vyhotovenia faktúry - hoci k nám príde oveľa neskôr, dátum zaúčtovania dá tiež dátum vyhotovenia faktúry a zaúčtuje ju ...

napr. fa bola vystavená 8.2.. k nám prišla 10.2. dátum zaúčtovania dala 8.2. a poradové číslo faktúry dala medzi januárovými faktúrami... totálny zmätok, faktúry keď vytlačím, chýbajú faktúry, ktoré sú zaradené v mesiaci február ale poradové číslo je medzi januárovými faktúrami...??!! Je takto zachovaná chronológia podľa zákona??? Mne sa to nezdá ale chcem sa pre istotu poradiť....
VOpred ďakujem
Reve:mee: