SslLavka
20.10.17,15:11
Dobrý deň. Chcem sa opýtať aká vhodná hračka je pre postinuté deti. Máme zadanie vytvoriť nejakú hračku či pre autistické dieťa, zrakovo postihnuté alebo inak postihnuté. Som zúfala neviem nikde nič nájsť a hlavne neviem čo hračka môže mať,čo má obsahovať. Ďakujem za každú radu.
vicktor
20.10.17,13:20
handrovu babiku alebo zvieratko
SslLavka
20.10.17,13:22
ďakujem
alaya1
20.10.17,13:23
Najlepsie urobis, ak navstivis nejake skolske zariadenie pre tieto deticky a uvidis, co ich zaujima.
Pripadne si nalistuj na webe stranky takychto zariadeni, iste najdes inspiraciu v ich fotogaleriach. Najlepsie su interaktivne hracky- hracky rozvyjajuce ich danosti a schopnosti. Povrch musi byt umyvatelny a najlepsie v 3D rozliseni, aby hmatom mohli rozoznavat tvary.
ivka70
20.10.17,13:27
Skus si pozriet motessori hracky, su urcene na rozvoj dietata.
Zaujimave by mohlo byt napriklad zvukove pexeso - robili sme zo zlteho vnutra kindervajicok s naplnou ryza, piesok, kamienky, koralky, vzdy dvojica, pricom ako pri klasickom pexese sa hladaju dvojice, potrasenim sa pocuva zvuk.
Ulozene moze byt napr. v kartone s vajickami.

Podobne s viem predstavit hmatove pexeso .... napr. na rovnake drevene stvorceky nalepit rozne druhy materialov, s roznou strukturou - kora, bavlnena latka, strukturovana latka, gombicky, koralky ...
Dáša_
20.10.17,14:20
tak to zvukové pexeso je fakt bomba nápad. Super. Vďaka za inšpiráciu
Dáša_
20.10.17,14:27
všeličo sa dá najsť aj na webe. Napríklad tu je zaujímavá duskusia https://www.sashe.sk/Omrvinka/journal/hry-alebo-hracky-pre-slepe-deticky

odcitujem z nej
"študujem "špecku", kombináciu mentálne a zrakovo postihnutých. Jedna fantastická prednášajúca nám na pedagogike ZP opísala, aké úžasné didaktické tyflopedické hračky sa dajú svojpomocne vyrobiť v podstate z ničoho. Hmatové, čuchové a zvukové pexeso - niečo podobné tuším vymýšľalo aj tu na Sashe elefantino. Textilné vankúšiky naplnené rôznym materiálom - strukoviny, drobné predmety, korálky, paličky... tak sa rozoznávajú hmatom geometrické tvary a aj veci bežného životy. Sluchové - krabičky, poháriky naplnené znovu rôznymi vecami, ktoré vydávajú zvuk...šuštivý papier, zvončeky...rovnako vankúšiky napustené vôňou - šampónom, krémom na ruky, zubnou pastou, vôňa čokolády, ovocia - znovu sa tým spoznáva okolitý svet."
ivka70
20.10.17,14:31
to je jedna z motessori hraciek, tiez sa mi to velmi pacilo a ma to aj u deti uspech :)
alaya1
20.10.17,14:36
Prti zvukovych hrackach pozor pri autistoch. Tam skor ineho zamerania, pre nevidiace super.
Dáša_
20.10.17,14:48
jaaj, ja by som povedala, že čo autistické dieťa, to originál. Tam by som veru nemala odvahu čokoľvek bez poznania dieťaťa. Ale možno sa mýlim.
alaya1
20.10.17,14:50
alaya1
20.10.17,17:47
Spam? jedine v toho hlupej hlave, kde je toto spam!.
alaya1
21.10.17,17:23
" Najlepsie urobis, ak navstivis nejake skolske zariadenie pre tieto deticky a uvidis, co ich zaujima.
Pripadne si nalistuj na webe stranky takychto zariadeni, iste najdes inspiraciu v ich fotogaleriach. Najlepsie su interaktivne hracky- hracky rozvyjajuce ich danosti a schopnosti. Povrch musi byt umyvatelny a najlepsie v 3D rozliseni, aby hmatom mohli rozoznavat tvary."
SslLavka
02.11.17,13:07
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
SslLavka
02.11.17,13:08
Ďakujem veľmi ste mi pomohli :) super nápad
ivka70
02.11.17,13:32
nestudujem taky odbor, len s detmi vymyslame, co sa da :)