Simi Ď
20.10.17,14:25
Ahojte :) Pri vystavovaní zahraničného dobropisu (v Omege) cez Fakturáciu - Odoslané dobropisy sa nezadáva Oddiel KV DPH? Keďže tam mám len X. A typ sumy v tomto prípade bude len 16?
Ďakujem za radu
Reina
24.10.17,13:58
Ak ide o zahraničný dobropis za tovar (na faktúru za tovar, ktorý bol oslobodený podľa § 43), tak tieto dodávky sa v KV DPH neuvádzajú. V omege stačí typ sumy 16 (tento typ sumy má KV DPH iba "X"). Túto dodávku je však potrebné mať v Súhrnnom výkaze - čo vám v omege typ sumy 16 zabezpečí.
Simi Ď
24.10.17,14:44
Ďakujem veľmi pekne za upresnenie.