bosana
20.10.17,15:43
Prosím prosím poradili by ste mi, ako správne urobiť samozdanenie dodávky tovaru, keď nám dodávateľ dal na faktúru dátum vystavenia 30.09. ale dátum dodania 2.10.?
Môžem to celé dať +/- k dátumu 30.09. ako je dátum vystavenia dokladu alebo by sa mala dph odviesť k 30.09. a následne uplatniť až 2.10.??
Toto mi vôbec nie je jasné :-(
Ďakujem za každú radu
Tweety
23.10.17,08:52
DP vzniká dátumom vyhotovenia faktúry.
bosana
23.10.17,10:30
Ano to viem, ale aj odpocitanie pri samozdaneni urobim tiez tym istym datumom?
martinez
23.10.17,13:48
ak je tvar dodany do 25.10.2017, t.j. do terminu na podanie danoveho priznania za 9/2017, potom je danova povinnost den vyhotovenia faktury, cize 30.9.2017 (§20,1,b).. zaroven, pravo na odpocitanie dph vznika 30.9.2017 a to na zaklade §49,1+49,2,c zakona o DPH...
bosana
23.10.17,14:31
Moc ďakujem za super odpoveď :-)