Alivia
20.10.17,21:35
Mám záujem začať podnikať cez internet predajom detského oblečenia,hračiek. Nevem ako mám začať. Neviem kde mám hľadať aké sklady. Chcela by som predávať licencované výrobky. Kurzy som ani žiadne nenašla na tento predaj. Neviem kde začať.
ZahradnikAmater
20.10.17,20:54
Dobre tomu rozumiem, že si chcete urobiť kurz internetového predaja detského oblečenia a hračiek a potom takto podnikať? Tak si radšej nájdite nejaké zamestnanie, takto to totiž nefunguje.
Hľadať dodávateľov začnite, až budete mať odberateľov., vyrobiť dokáže dnes každý, nakúpiť tiež. Predaj je to umenie, ktoré odlišuje úspešných od tých ostatných. Najskôr musíte vedieť, čím sa bude váš tovar a váš obchod odlišovať od tých ostatných. Prečo by mali ľudia kupovať u vás a nie o dva kliky myšou ďalej. A cena to nie je, to vám prezradím už teraz.

Začnite rozpočtom, SWOT analýzou, zdvojnásobte odhad réžie. Keď to stále bude ukazovať dobré čísla, začnite.
sisinkapusinka
03.11.17,15:21
Ahoj, kamarát riešil nie e-shop ale nejaký inzertný portál. Dal to celé vytvoriť nejakej firme, vypracovali podnikateľský plán, založili sro, vytvorili web a ešte mu robia aj reklamu. Možno budú robiť aj e-shopy. Neviem teraz čo to bola za firma. Spýtam sa ho a dám vedieť.
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.17,15:52
Nie že budeš spamovať,
lebo prihlásiť sa za nového člena a namiesto radenia hneď robiť marketing, to sa na porade nepatrí :)
emr
05.11.17,23:03
Toto si skusala? https://www.google.com/search?q=ako+zalozit+eshop

A moja rada, nepodnikaj v tejto oblasti. Ak ti ide o to ze chces zarobit, alebo si aspon privyrabat, skus nieco ine.
Bude to velmi pravdepodobne cista strata casu a mensieho obnosu penazi.
V tejto oblasti moze zacat podnikat hocikto, bariery vstupu (kapital, znalosti) su minimalne. Trh je vyzrety snad uz aj na slovensku. Ak tvoj prvy napad ako sa zorientovat bola otazka na poradu, a nie aspon google a 2 dni citania clankov a diskusii ktorych je neurekom, este raz, setri si cas a peniaze.

Priklady zo zivota, napadaju mi zbrucha 4 znami co to skusali, vsetko inac schopni VS vzdelani ludia, ktori sa viac alebo menej obtreli o IT alebo obchodne cinnosti a vysledky su nasledovne:
1. kamaratov eshop so spodnym pradlom, nikdy nepredal ani kus, eshop mal slusny, mal aj reklamu na etarget/google, ale nic.
2. eshop s detskym oblecenim atd (kamarat a manzelka) - po dvoch rokoch to zabalili a po dopredaji zvysnej inventory skoncili na nule. Samozrejme investovany cas im nikto nezaplatil.
3. Borec ktory chcel vymysliet novy amazon, investoval do toho statisice eur a pozeram ze uz ani domena nefunguje, pochybujem ze predal tovar za 500 euro dokopy.
4. sportove potreby pre specificke sporty (kamaratka) - funguje v obmenenej podobe dodnes, ma to ako bocny prijem, uspela vdaka tomu to bolo niche, ktore dovtedy ziaden eshop nemal podchytene a mala vela kontaktov na potencialnych kupujucich.
Alivia
10.12.17,15:06
Bol to len nápad, mám 5 r. dieťa a v našom okrese keď poviem že chcem pracovať na 6,5 hod. a ak dieťa ochorie tak aby ma mal kto zastúpiť tak sa so mnou nikto ani nebaví. Som na úrade práce neberiem už ani korunu a neviem sa zamestnať.Potrebujem prácu na doma.A samozrejme nie predaj výrobkov.