Luboslava
27.07.06,20:38
Zdravím všetkých,
potrebujem poradit v účtovaní stavebnej firmy-PU, ako zauctovat:
1. dfa- nakup hotovych vyrobkov /plastove okna/, ktore si firma da
vyrobit u ineho dodavatela
2. vystavenu fakuru, kde stav.firma fakturuje
dodavku a montaz plast.vyrobkov
Uvazovala som uctovat nakup ako material 111
a predaj s montazou na 602, ale nie som si ista,ci je to dobre.
Díky za kazdu radu
Manual
27.07.06,19:27
Zdravím všetkých,
potrebujem poradit v účtovaní stavebnej firmy-PU, ako zauctovat:
1. dfa- nakup hotovych vyrobkov /plastove okna/, ktore si firma da
vyrobit u ineho dodavatela
2. vystavenu fakuru, kde stav.firma fakturuje
dodavku a montaz plast.vyrobkov
Uvazovala som uctovat nakup ako material 111
a predaj s montazou na 602, ale nie som si ista,ci je to dobre.
Díky za kazdu radu
My robíme strechy a nakúpený stavebný material ako škridla, hranoly, dosky, strešné okná atď... účtujem spôsobom B na 501AL a vystavenú Fa účtujem na 602AL pretože ani inde mi to nejak nepasuje, je to zabudovaný material s vykonanou prácou.
Pekný večer...:)
Luboslava
27.07.06,20:16
Manual dakujem za odpoved.
Reny1
27.07.06,21:06
Ja skôr súhlasím s tým účtovaním cez zásoby, len drobnosti, ktoré okamžite potrebujem ( nákup na potvrdenku) , by som účtovala priamo na 500 účet
ZuzanaP
05.02.07,11:18
Je nejaký termín do kedy musím takto nakúpený mat. vyfakturovať?
Vedieme sklad B, kde na sklad idú len niektoré veci (napr. dvere, okná,...), spotrebný mat. (cement, režijný mat.) tam nevedieme. Alebo stačí, ak na konci roka spravím inventúru a nespotrebovaný mat. odmínusujem z účtu 501 na 112?
martinius
05.02.07,13:27
Je nejaký termín do kedy musím takto nakúpený mat. vyfakturovať?
Vedieme sklad B, kde na sklad idú len niektoré veci (napr. dvere, okná,...), spotrebný mat. (cement, režijný mat.) tam nevedieme. Alebo stačí, ak na konci roka spravím inventúru a nespotrebovaný mat. odmínusujem z účtu 501 na 112?
Žiaden termín ti zákon neukladá a ani nemôže.Je tvoj problém,či nakúpený materiál spracuješ a predáš alebo nie.Nechápem,ako si môžete niečo účtovať a niečo nie....ak dobre rozumiem,asi na niektoré práce nevystavujete faktúry.
Ak účtuješ spôsobom B,ide nakúpený materiál len na 501 a na konci roka sa robí inventarizácia.Ak niečo nájdete,tak sa prebytok zaúčtuje na 112/501.
ZuzanaP
05.02.07,13:41
Nehovorím o účtovaní, :eek: ale o vedení skladu. Samozrejme účtujeme všetko, len ja nemám na starosti sklad, tak pre to ma to zaujímalo.
martinius
05.02.07,13:53
Ak sa použije spôsob B účtovania zásob, analytická evidencia sa vedie formou skladovej evidencie tak, aby bolo možné zistiť a preukázať stav zásob a zložky obstarávacej ceny zásob aj v priebehu účtovného obdobia. Inventarizácia povinná 1x za rok.