Majko64
21.10.17,19:44
Ako postupovať ak mi bolo povedané PL,že mi znižuje zo 70% mieru postihu na 60%
veronikasad
21.10.17,17:47
Keď ti príde rozhodnutie z ústredia SP, môžeš sa v stanovenej lehote odvolať, ak sa tvoj zdravotný stav nezlepšil. Mal si invaliditu 70% alebo viac ako 70?
Katy a R
21.10.17,18:00
no ja si myslím, že zlepšenie zdravotného stavu je aj dôvodom na oslavu ;)
ak myslíš na ID (odvolanie) - tak v rozhodnutí budeš mať napísané, že čo treba - aj kam poslať, ak sa chceš odvolať - postupuj presne podľa toho (zdôvodniť)
Majko64
21.10.17,18:31
Neviem co ta no nova posudkova rehabilitačná lekarka chce lebo ona nebude citat akych mi tu Odbornikov.Ale tito odbornici ma dostali do takeho stavu aký je inač prognozy boli bud budem do konca zivota na lehatku alebo mentalne retardovany.Tak s vyhrazanim ,že ak nepojdem na diagnosticke vysetrenie do Plesivca tak budem mať pozastavený dôchodok.
Majko64
21.10.17,18:33
Konecne som prišiel na to asi či ako komunikovať ??
Majko64
21.10.17,18:48
Zatiaľ Ďakujem ti pekne...;)
Majko64
21.10.17,18:55
No od r.2008 kedy sa mi stal ten prac.úraz je to zlepšenie ale nie je to a ani nebude ako pred úrazom.Ale najlepšie je na tom ,že pridem o pracu v chránenej dielni keďže zamestnávateľ vyzaduje mieru poklesu nad 70% a obvodna mi povedala kym budem u nej pacientom tak mi nedá suhlas ani na vodica skup.E ani nocné ani pracu vo vyskach tak kde môžem isť pracovať ??
veronikasad
21.10.17,19:01
Ak by si mal zdravotny stav pred úrazom, nemal by si žiadnu invaliditu. Tvoje percento invalidity vystihuje zníženie schopnosti výkonu práce voči zdravému cloveku
Katy a R
22.10.17,08:46
Ak od teba požadujú nejaké vyšetrenie - tak to jednoducho sprav.
Ale ešte sa pozastavím nad tým, čo si napísal o chránených dielňach. naozaj je ten náš systém nejaký "chorý" - ke´d vlastne zamestnávateľom sa oplatí zamestnávať viac ID nad 70% - sú vyššie dotácie ako pre ID do 70 % . A bohužiaľ - vo väčšine prípadov potom zamestnávateľ doporučuje vybaviť si ten vyšší dôchodok ... a samozrejme očakávajú výkon ako od 100% zdravého - to len odpozorované z okolia. ale chcem veriť, že sa nájdu aj zamestnávatelia, ktorí naozaj vytvoria vhodné podmienky pre ID - veď na to by tie dotácie mali byť.