Zdenka1985
21.10.17,21:41
27.12.2017 mi konci rodicovska dovolenka. No od 1.11. som si nasla nove zamestnanie. K akemu datumu mam skoncit byvale zamestnanie? Co je lepsie cat si sama vypoved, ci sa dohodnut so zamestnavatelom az mi ju da on?
ivka70
21.10.17,19:49
Ak das vypoved teraz v oktobri, vypovedna doba skonci na konci decembra, tych par dni mozes cerpat dovolenku.
Mozes sa aj dohodnut na skonceni PP dohodou k 31.10.

V tvojom pripade, ak by ti zamestnavatel nechcel dat vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, ale po RD ta chcel zamestnat, inu moznost nemas.
Ak by si si bola ista, ze pre teba miesto nema, mohla by si dostat odstupne, ak by ti dal vypoved zamestnavatel.
Ale to by si musela mesiac dopredu pisomne oznamit navrat Z RD a cakat, co urobi.
Zdenka1985
21.10.17,19:57
Na odstupne asi nemam narok. Som tam sice od maja 2010, no cerpala som dve materske dovolenky. Takze pochybujem ze maju este pre mna miesto. Nie je vyhodnejsie napisat dohodu o skonceni pracovneho pomeru? A vypoved az v pripade, ze nebudu chciet? Preplatia mi nevycerpanu dovolenku?
ivka70
22.10.17,07:20
Mala by si narok na ostupne, ak by PP ukoncil zamestnavatel z dovodu zruseneho pracovneho miesta.
Pre teba je jedno, ci das vypoved alebo dohodu, vypovedna doba bude bezat aj cez RD.
A urcite ti budu preplacat dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD.
Zdenka1985
22.10.17,19:37
Kaslat na odstupne, ja sa tam uz nechcem vratit. Len nechcem aby mi to komplikovalo zivot. Skusim sa dohodnut na dohode, no a akemu datumu, teraz k 1.11. Ci radsej neskor az ked budem poistena z druheho zamestnania?
veronikasad
22.10.17,20:58
Keď nastupiš do nového zamestnania, aj keď si ešte na rodičovskej dovolenke u predchádzajúceho zamestnávatela a poberáš rodičovský príspevok, musíš sa do 8 kal.dní odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom v sociálnej poisťovni.
CHoď k súčasnému zamestnávatelovi skor, zober si žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31.10.2017 a súčasne aj výpoveď, ak s ukončením PP dohodou nebude súhlasiť. Vo výplate za posledný kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru ti musí preplaiť nevyčerpanú dovolenku. Nárok ti vznikol aj počas trvania materskej dovolenky pri druhom dieťati.