zuzullka
22.10.17,09:37
Dobrý deň.
Dňa 30.9.2017 mi uplynula výpovedná lehota u bývalého zamestnávateľa.Počas nej som si kvôli situácii na pracovisku nemohla vyčerpať dovolenku a tak mi zamestnávateľ mal preplatiť nevyčerpanú dovolenku za rok 2017 (15dní) aj za rok 2016 (4,5 dňa). Počas roka 2017 som nečerpala ani jeden deň dovolenky. Na páske som mala vyčíslených na preplatenie 100 hodín. Je to takto v poriadku? Pracovala som na 12 hodinových zmenách a ak mám správne informácie, tak dovolenkový deň sa v tomto prípade ráta ako 8 hod, t.j. za 19,5 dňa dovolenky by to vyšlo 156 hodín. Je môj laický prepočet správny alebo má na to vplyv ešte niečo iné a bývalý zamestnávateľ mi preplatil správny počet hodín? Ďakujem vopred za odpovede.
veronikasad
22.10.17,07:44
Mala su v PZ nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas? Koľko hodín týždenne?
zuzullka
22.10.17,07:56
áno, citujem: " Pracovný čas je rozvhrnutý nerovnomerne na sedem pracovných dní v týždni, t.j.od pondelka do nedele." Presný počet hodín týždenne v zmluve nie je uvedený, pokryté to je vetou, citujem: "Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že budú uplatnovať ustanovenia par. 87 zákoníka práce a zamestnanec bude mať rozvrhnutý pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne."
ivka70
22.10.17,08:54
Tvoj narok na dovolenku by mal byt prepocitany na tvoje zmeny, kam sa ale nepocita prestavka, cize zmena je asi 11,5 hodinova.
Narok 15 dni by mohol byt narok do konca septembra, neprepocitany, cize na 8 alebo 7,5 hod. denne.
Aj ked spocitas 15+4,5 a vynasobis 7,5, stale je tych 100 hodin na preplatenie malo,
urcite by som ziadala podklad od byvaleho zamestnavatela ako dosiel k 100 hodinam. Vyzera to na 12,5 dna po 8 hodin, cize ako by ti uznali len 8 dni dovolenky za tento rok.
Treba popozerat aj pasky, ci tam skutocne ziadnu dovolenku cerpanu nemas v tomto roku.
zuzullka
22.10.17,09:39
Ďakujem za odpoveď. Určite si staršie pásky skontrolujem a popýtam sa znova. Prvýkrát keď som sa na to ozvala, tak mi bolo povedané, že to je preto, lebo som neodpracovala celý rok, ale keď som to doma v kľude pozerala znova, tak mi to proste nesedelo.
zuzullka
22.10.17,09:41
Ešte ak sa smiem spýtať - v akej výške by mi nevyčerpaná dovolenka mala byť preplatená? Resp. ako sa to prepočítava na eurá?
ivka70
22.10.17,17:34
hodinovy priemer na pracovnopravne ucely x pocet hodin na 1 den x pocet dni zostatku dovolenky