maťa 1978
23.10.17,12:39
Odpoveď znela: Dobry den,

dakujeme Vam za ucast na vyberovom konani.
Velmi si vazime Vas zaujem pracovat pre nasu spolocnost. Verime ze vyberove konanie bola pre Vas prijemna skusenost a vyskusali ste si nieco nove.
Vo finale sme sa zial rozhodli dat prednosti inemu kandidatovi.
Napriek tomu Vam zelame do buducna vela uspechov v osobnom aj pracovnom zivote a vela stastia pri hladani noveho zamestnania.
Mila123
23.10.17,10:56
maximálne iba to, že to berieš na vedomie ich rozhodnutie...
ja by som im nič neoznamovala, prečo to chceš urobiť?
maťa 1978
23.10.17,11:05
Mila123 a aka možnost je keby sa ozvali napr. po mesiaci by im kandidat vystupil zo zamestnania alebo oni nie su spokojni ako to riesia urobia nove vyberove kolo alebo oboznamia nas co sme už boli na pohovoroch? My sme boli celkom uspesni kandidati vybrali nas 4 s 20 ale v v posleddnom užšom kole vybrali jedneho kandidata. Len otazocka je to korektne ked budu hladat novych kandidatov zase im poslať žiadosť do zamestnania alebo nie? Ďakujem
Mila123
23.10.17,11:08
aká organizácia to bola? štátna? súkromná?
ivka70
23.10.17,11:10
je na zamestnavatelovi, ako sa rozhodne
mali sme aj taky pripad, ze prvy vybraty kandidat si to rozmyslel a poslal info, ze nanastupi, oslovili sme teda druheho v poradi s vysvetlenim, co sa stalo a ci napriek povodnemu odmietnutiu nechce nastupit. Nastupil ... a ostal x rokov.

ak od nastupu a vyberoveho konania uz uplynie nejaka doba, potom skor vyhlasujeme nove vyberove konanie
za to ,ze sa opatovne prihlasis do VK, nic nedas, keby dovod odmietnutia bol iny (a zapmlcany), v dalsom VK by ta nevybrali do uzsieho vyberu ....
maťa 1978
23.10.17,11:10
nemecká spoločnosť pobočka na SK
maťa 1978
23.10.17,11:24
ivka 70 ide mi o to ked sme boli v prvom kole a ked precitali ich mena ktori maju odist tak im taktiez zapriala vsetko dobre a v pracovnom zivote ale nie uz v ich spolocnosti znamena to nieco ked nam oznamila ze vybrali si ineho uchadzaca ale nespomina tam ze uz nemozeme v ich spolocnosti?
maťa 1978
23.10.17,11:28
Ivka 70 a čo to znamena ked uplynie nejaka doba ako sa to myslí? koľko aký čas?
enida
30.10.17,08:31
1. na tento typ emailu sa odpoved neocakava. maximalne tak nieco na sposob: cenim si ze som dostal moznost, ste super firma, taktiez prajem vsetko dobre. jasne ze profesionalnejsie :)
2. ak chces nieco viac, radsej tam zavolaj. najskor podakuj ze si dostala moznost zucastnit sa na pohovore, ze respektujes ich rozhodnutie, potom mozes sa napriklad opytat na to, co vnimali ako tvoj najvacsi nedostatok a ze to chces vediet v ramci seba zlepsovania. a pripadne vyjadri tuzbu pracovat pre danu spolocnost. maximalne toto a bodka. hlbsie by som nesla a urcite by som neskusala ich rozhodnutie menit ani viac vyzvedat. bolo by to neprofesionalne.
3. a ano, ten list zneje ze si bola v celku kvalitny kandidat takze za urictych okolnosti si ta vo firme asi predstavit vedia. naozaj vsak netlac na pilu a nedavaj tomu dolezitost.
ivka70
30.10.17,08:33
to je skutocne individualne, niekto vyhlasi nove vyberove konanie uz po 2 tyzdnoch, niekto zasa aj po mesiaci oslovi druheho z povodneho vyberu, to si definuje firma
Dav
30.10.17,10:01
Ponechať bez odpovede, je to hromadne odosielaný typ odpovede v tých prípadoch, kde nebolo pri výberovom konaní vyslovene uvedené, že kontaktujú - v lehote x dní- len vybraných uchádzačov.