WEWE666
23.10.17,15:41
Ahojte. Chcem kupit pozemok na ktorom je ale postaveny bigboard. Som laik, zaujimalo by ma kolko si mozem pytat za prenajom pozemku na ktorom bigboard stoji. Bigboard ma plochy z 2 stran a pod nimi su dalsie dve mensie plochy. Je legalny a na pomerne frekventovanej ceste. Dakujem
misoft
23.10.17,13:50
Neviem, čo je to bigboard. Hádam billboard.
Zisti si, či ten billboard prešiel stavebným konaním, či je súhlas doterajšieho vlastníka pozemku s umiestnením tejto stavby. Zisti si (alebo nech doloží doterajší vlastník), či je daný súhlas na umiestnenie od správcu komunikácie (podľa cesty - ak je to "okreska" tak Správa ciest, ak diaľnica tak NDS).

Môj názor, pozemok s billboardom by som NEKUPOVAL! Budú v budúcnosti s tým len veľké problémy!
Mila123
23.10.17,14:22
Neviem, čo je to bigboard. Hádam billboard.
Zisti si, či ten billboard prešiel stavebným konaním, či je súhlas doterajšieho vlastníka pozemku s umiestnením tejto stavby. Zisti si (alebo nech doloží doterajší vlastník), či je daný súhlas na umiestnenie od správcu komunikácie (podľa cesty - ak je to "okreska" tak Správa ciest, ak diaľnica tak NDS).

Môj názor, pozemok s billboardom by som NEKUPOVAL! Budú v budúcnosti s tým len veľké problémy!
viď príklad z Čiech....

https://www.topspeed.sk/v-cechach-to-dokazali-zakazali-billboardy-pri-cestach/12984
vicktor
24.10.17,06:10
Bigboard je maxi billboard - vsak vies ze najskor sa zjavili "standardne" a potom coraz vacsie. A uz nielen na mure, ale na samostatnych pilieroch.
vicktor
24.10.17,06:17
Pytat mozes kolko len chces. Vstupny naklad sa ma vratit po urcitom case, to si ty musis povedat po kolkych rokoch.
Ma ten pozemok aj ine vyuzitie? Ak je stavba legalna, je aj na LV? Aku plochu zabera v porovnani s celou vymerou? Majitel asi nebude chciet platit rocne napr. desatinu z kupnej ceny CELEHO pozemku, ked bigboard zabera par m2.
misoft
24.10.17,16:29
No vidíš... zase som sa poučil .....:D:D:D takže by sa to malo značiť BBB - BigBillBoard...
WEWE666
25.10.17,10:22
Praveze ja mam zaujem o ten pozemok. Chcem tam mat len oploteny areal nieco ako sklad ale v rohu pozemku je ten bigboard (pisem zamerne BIGboard pretoze sa nejedna o tu klasicku kovovu kciu s reklamou ktorych je xy% nelegalnych ale je to obrovska plocha na ŽB pilieri s osvetlenim plochy). Cize moj zamer nie je kupovat pozemku kvoli zisku z neho. Ale kedze tam je a je v rohu kde mi nebude prekazat, tak sa zaujimam ako to je s prenajmom, ked uz ho teda tam budem mat, lebo vsak bude stat na mojom pozemku a nie je to neziskova organizacia ani nadacia ze by som tym mohla niekomu pomoct kto to potrebuje. Co som nasla od konkretnej firmy ktora vlastni tento konkretny BIGboard tak mesacne (samozrejme v pripade ze sa im dari mat stale klientov, bez odcitani dani a inych zalezitosti) maju minimalne 2000€ len z prenajmu plochy /mesiac, samozrejme suma je bez vylepenia a vyroby plagatov. Cize moj odhad za prenajom moze byt 100€/mesacne? Aspon by mi to pokrylo nejake moje naklady.
WEWE666
25.10.17,10:25
Tych xxxboardov je ovela viac druhov, pisala som zamerne BIGboard pretoze mi pride cudne ze by si dal niekto taku namahu aby postavil tak obrovsku kciu nelegalne. Ale clovek nikdy nevie :D


Da mi sprava ciest informaciu len tak? Cudzej osobe?
vicktor
25.10.17,11:22
Momentalny napad - obvolat nejake reklamne agentury akoze si chces objednat/prenajat BIGboard - ze kolko budu pytat.
Design mas, plagaty tiez, aj vylepit ma kto, len cenu za plochu na mesiac. Od toho ale cosi musis spustit.
WEWE666
25.10.17,11:37
prave tento konretny ktory je na tom pozemku som nasla ze ponuka agentura ktora ho ma na prenajom, 1 plochu za 800€/mesiac, cize jednu stranu ( bigboard ma ale dve strany, jeden je viditelny z jednej jazdnej strany a druhy z druhej jazdnej strany- takze krat 2 ) a plus ma pod tymito velkymi plochami este dalsie 2 mensie plochy na prenajom po 200€. Cize to je okolo 2000€/ mesiac za vsetky 4 plochy ktore su na tejto celej konstrucii. Samozrejme najjednoduchsie je spytat sa majitelov ale kedze je to riesene cez viacerych ludi (znameho znamy....) nechcem moc rozvirit debatu na tuto temu a dat im chrobaka do hlavy, ved ako to u nas byva hned sa kazdy vsetkeho chyti.
misoft
25.10.17,14:06
POZOR! Ty NEMÔŽEŠ si pýtať nájom za ICH plochy na billboarde! Ty si môžeš pýtať nájom za obsadenú plochu pozemku! Ak by si chcela takto pýtať, musela by ten billboard VLASTNIŤ!
WEWE666
25.10.17,20:02
to mi je samozrejme jasne. Len sa snazim zistit cenu aku si mozem pytat za prenajom pozemku na ktorom bigboard stoji. Lebo je rozdiel ked sa jedna o billboard z ktorej ma agentura 200€/mesacne a rozdiel ked ma z neho agentura 2000€/mesacne. Predsa hadam neplatia tu istu cenu za pozemok s billboardom a za pozemok s bigboardom prip.megaboardom alebo ake este druhy existuju :) cize tych mojich zatial predpokladanych 100€/mesacne za prenajom pozemku na ktorom stoji hadam nie je prehnane....
kopretinka
25.10.17,20:46
stovka je podľa mňa celkom slušná cena.......myslím pre tú agentúru
kopretinka
25.10.17,20:51
pochybujem,že u nás sa niečo také stane,penezi sú penezi....a wewe ako majiteľka pozemku s tým nebude mať nič,bigboard nebude jej majetok,akurát bude na jej pozemku,odstraňovať ho bude reklamka,nie ona.
vicktor
26.10.17,06:20
big boar na pozemku :D

V Cechach zakazali ... uz su odstranene?
Myslim ze aj u nas su zakazane popri cestach, aspon 20 rokov.
Oliwa
26.10.17,11:53
Ak je legálny /ako vieš?/, tak vlastník pozemku/prenajímateľ musí mať k jeho umiestneniu povolenie a zmluvu s nájomcom. Ako potenciálnemu vážnemu kupujúcemu by Ti mohol/mal dať k nahliadnutiu nájomnú zmluvu /ak existuje/, lebo zmenou vlastníka pozemku bude treba zmeniť aj zmluvy o prenájme. Jedna vec je prenájom pozemku, na ktorom BB stojí a druhá vec je prenájom reklamnej plochy, ktorá je na ňom umiestnená.
Oliwa
26.10.17,11:55
Správa ciest určite nie. Cena za prenájom je vecou dohody medzi nájomcom a prenajímateľom.
vicktor
26.10.17,12:09
To je asi otazka na spravu ciest, ci suhlasila s bigboardom vedla cesty.
Akosi je to tu zosekane - aj otazka (predtym tam stalo ze bigboard je legalny), aj odpovede a reakcie.
misoft
26.10.17,14:28
WEWE: Veď podaj návrh so svojou cenou. Môžeš si dať vyššiu a postupne upúšťať. Keď však nebudú akceptovať - nič jednoduchšie - ukončenie prenájmu, vypratanie pozemku (i súdne), uvedenie pozemku do pôvodného stavu. A buď sa dohodnú, alebo budú to musieť dať preč.
WEWE666
27.10.17,12:23
Cize ak by nebol legalny tak majitel by ho musel zlegalizovat a potom so mnou riesit zmluvu o prenajme pozemku pod BB. V lepsom pripade sa toto udeje v horsom nebude chciet zlegalizovat BB alebo mat so mnou zmluvu. Co potom?
Oliwa
27.10.17,15:02
No BB, no biznis, no problem... :D
misoft
27.10.17,18:39
Pri Poprade ich už demontujú jedna radosť.....
Mila123
01.11.17,14:58
daj mi lokalitu, idem kuknúť.......