srdiecko#
24.10.17,09:11
Dobrý deň, mám doklad z Alza, bol kúpený zánovný PC a na doklade je odkaz na § 64 daň platí odberateľ a zároveň na odkaz § 66, že ide o použitý tovar. Vie mi niekto poradiť, či sa samozdaniť alebo neuvádzať do KV, nakoľko je to použitý tovar? Na doklade je uvedené české IČ DPH. Ďakujem.
martinez
24.10.17,12:45
je to trochu zmatocne, nakolko su tam uvedene 2 paragrafy z 2 zakonoch o dph (cesky+slovensky)... ked sa v doklade uvadza aj §64 ceskeho zakona o dph, znamena to, ze v CR to bolo oslobodene z titulu dodania tovaru do ineho clenskeho statu, pricom musel byt tovar na Slovensku asi samozdaneny Alzou Slovesnko a nasledne predany v rezime osobitnej upravy pri pouzitom tovare podla slovenskeho §66... takze ja by som sa na Vasom mieste drzal odvolavky na nas §66 (DPH odvedene Alzou z rozdielu medzi predajom a nakupom pri pouzitom tovare) a uz s DPH nic nerobil (ani samozdanovat a ani uvadzat do KV)...
srdiecko#
24.10.17,13:51
a keď je to na české IČ DPH, nemala by som sa tým pádom skôr držať §64? a samozdaniť?
martinez
25.10.17,11:15
potom ano, v tom pripade samozdanit ... ale v takom pripade tam nemaju co uvadzat nas §66.... lebo podla nasho §66,14 sa pri nadobudnuti tovaru z ineho clenskeho statu, ktory bol v tomto clenskom state zdaneny osobitnou upravou uz nema robit samozdanenie... proste tieto 2 paragrafy sa podla mojho nazoru biju...
srdiecko#
25.10.17,12:35
ja úplne súhlasím, že sa bijú, podľa mňa je ten doklad zle vystavený, volala som aj na finančnú správu, tam mi odporúčili kontakovať ich, čo som aj urobila, ale odpoveď žiadna, zatiaľ