magdalenaa
28.07.06,06:58
Ahojte už som v koncoch. Odniesla som na DU prehľady a pani mi povedala, že mám problém s preddavkami. Ešte dnes cestujem na dovolenku /mimochodom prvýkrát ma známa vytiahla/ a ja si neviem rady. Musí to byť vraj vyriešené dnes.
Prosím poraďte mi. V DP pre FO za rok 2005 som odpočítala len preddavky zaplatené v roku 2005. Vraj mám preplatok a bolo potrebné si odpočítať od dane z DP 2005 aj preddavky zaplatené do 31.03.2006. Je to správne? Podľa mňa by sa mali odpočítať v JÚ len preddavky zaplatené do konca roka 2005.
Ako si mám vysvetliť vetu v § 34 Platenie preddavkov na daň - Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítavajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

Prosím poraďte
Zoltán Kovács
28.07.06,05:05
Ahojte už som v koncoch. Odniesla som na DU prehľady a pani mi povedala, že mám problém s preddavkami. Ešte dnes cestujem na dovolenku /mimochodom prvýkrát ma známa vytiahla/ a ja si neviem rady. Musí to byť vraj vyriešené dnes.
Prosím poraďte mi. V DP pre FO za rok 2005 som odpočítala len preddavky zaplatené v roku 2005. Vraj mám preplatok a bolo potrebné si odpočítať od dane z DP 2005 aj preddavky zaplatené do 31.03.2006. Je to správne? Podľa mňa by sa mali odpočítať v JÚ len preddavky zaplatené do konca roka 2005.
Ako si mám vysvetliť vetu v § 34 Platenie preddavkov na daň - Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítavajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

Prosím poraďte

Tiež som mal podobný problém. Preplatok, ktorý vznikol som dal preúčtovať ako ďalší preddavok k naasledujúcemu termínu platby. Stačila obyčajná žiadosť. Potom som si sadol so správkyňou a spolu sme dorátali zvyšné preddavky. Tak sme sa dopracovali k preddavkom, ktoré už budú sedieť podľa DÚ. Sú rôznej výšky nakoľko zarátali nám preplatok. A problém bol vyriešený.
Inak nerob z toho ťažkú hlavu kým máš preplatok, horšie by bolo keby išlo o nedoplatok, lebo tam už môžu byť sankcie za oneskorené platby.
magdalenaa
28.07.06,05:33
Ja viem, že je lepšie ak je to preplatok, ale chcem vedieť, prečo vznikol.
Nie som si istá tým, či sa mali preddavky - mesačné zaplatené v roku 2006, čiže 3x preddavok, odpočítať z dane na úhradu za rok 2005.
Máte s tým niejaké skúsenosti?
Tweety
28.07.06,05:40
Ahojte už som v koncoch. Odniesla som na DU prehľady a pani mi povedala, že mám problém s preddavkami. Ešte dnes cestujem na dovolenku /mimochodom prvýkrát ma známa vytiahla/ a ja si neviem rady. Musí to byť vraj vyriešené dnes.

Ako si mám vysvetliť vetu v § 34 Platenie preddavkov na daň - Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítavajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

Prosím poraďte To znamená, že všetky preddavky na toto zdaňovacie obdobie, sú započítané na DP tohto obdobia. Ak si všetky zaplatila v roku 2005.- tak sú započítané iba tie.
V roku 2006 sú platené preddavky už na nové DO, poprípade, ak si platila nejaké nedoplatky za rok 2005 v roku 2006, tie sú takisto započítané do roku 2005.
evina
28.07.06,08:45
Ahojte už som v koncoch. Odniesla som na DU prehľady a pani mi povedala, že mám problém s preddavkami. Ešte dnes cestujem na dovolenku /mimochodom prvýkrát ma známa vytiahla/ a ja si neviem rady. Musí to byť vraj vyriešené dnes.
Prosím poraďte mi. V DP pre FO za rok 2005 som odpočítala len preddavky zaplatené v roku 2005. Vraj mám preplatok a bolo potrebné si odpočítať od dane z DP 2005 aj preddavky zaplatené do 31.03.2006. Je to správne? Podľa mňa by sa mali odpočítať v JÚ len preddavky zaplatené do konca roka 2005.
Ako si mám vysvetliť vetu v § 34 Platenie preddavkov na daň - Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítavajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

Prosím poraďte

Preddavky uhradené do 31.3.2006 sa určite nezapočítavajú do DP r. 2005-tam sa započítavajú všetky úhrady od 1.1.2005 do 31.12.2005. Všetky platby od 1.1.2006 do 31.12.2006sa započítavajú do DP r. 2006.

To presne znamená aj tá veta v zákone:
Po skončení zdaňovacieho obdobia /t.j. 31.12.2005/ sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie /t.j. obdobie 1.1.2005-31.12.2005/ započítavajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie. /t.j. za zdaňovaci obdobie r. 2005 , ktoré je 1.1.2005-31.12.2005/.-