tao-tao
25.10.17,13:19
Včera som Vás žiadala o pomoc pri ukončení PP dohodou podľa §63, avšak dnes sa mi dostalo do ruky znenie reaaálnej dohody. Prepíšem tu celý text, prosím o pomoc, kto vie.

Zmluvné strany sa dohodli skončiť vzájomný pracovný pomer , ktorý sa spravuje pracovnou zmluvou uzatvorenou 14.7.2003 a jej dodatkov, na základe ktorej Zamestnanec vykonáva funkciu: "Zamestnanec administratívy", vzájomnou dohodou o skončení pracovného pomeru v súlade s ustanovením §60 Zákona č.311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov v nasledujúcom znení:
Zmluvné strany sa dohodli skončiť vzájomný pracovný pomer dňa 31.10.2017, ktorý je posledným dňom pracovného pomeru založeného pracovnou zmluvou uzavretou medzi zmluvnými stranami 14.7.2003.
Zamestnanec netrvá na tom, aby boli v tejto dohode uvedené dôvody rozviazania pracovného pomeru.
Zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi mimoriadnu odmenu vo výške 4-násobku jeho priemerného mesačného zárobku spolu so mzdou za oktober 2017.

Zamestnávateľ dáva výpoveď k tomuto dňu všetkým zamestnancom, pretože ruší prevádzku.
Myslela som, že mi dajú výpoveď podľa §63 alebo podľa §60 ale z organizačných dôvodov. Nerozumiem, prečo je dohoda o ukončení PP formulovaná podľa §60, bez udania dôvodu a s odmenou.
Zamestnávateľ sa obhajuje tým, že podľa §63 by mi musel dať výpovednu lehotu, čo ale nie je pravda, ak by sme spolu podpísali dohodu podľa §63.
Rozumiem, že tak či tak dostanem 4mesačné odstupné alebo 4mesačnú odmenu. Ale aký je dôvod, že zamestnavateľ takto spísal dohodu? Neprídem o niečo?
Ďakujem.
Tweety
25.10.17,11:21
Dohoda je §60 nie 63. Ak je dohoda z organiz. dôvodov, potom má byť správne Dohoda podľa § 60 z dôvodov § 63. Tu vzniká nárok na odstupné.
veronikasad
25.10.17,11:27
Koľko zamestnanci takto dostali výpoveď? Zamestnávateľ je živnostník alebo s.r.o.?
tao-tao
25.10.17,11:51
Cca 15 zamestnancov a je to a.s.
tao-tao
25.10.17,14:44
Tak pre ukončenie témy :
Bola som sa informovať na Inšpektoráte práce a tam mi povedali, že je to neštandardne formulované, ale dostanem to, čo mi patrí.