Lila
28.07.06,07:26
Prosím o radu skúsenejších :
Sme s.r.o., ktorá poskytuje len finančné služby podľa §39 Z.o DPH.
Klientom konvertujeme CM za Skk a naopak a zároveň im tieto skonvertované peniaze posielame priamo ich klientovi ako úhradu faktúry.
Za tento zahraničný prevod, ktorý vlastne robíme za klienta, nám banka stiahne bankový poplatok.
Tento bank. poplatok účtujeme klientovi v paušálnej výške. Napr. len 100 Skk. Uvádzame to ako našu cenu služby.
Otázka znie:
Myslíte, že je nutné cenu tohto bank. poplatku navýšiť o DPH????????????
Keďže ide čiastočne o refundáciu poplatkov ????
Lila
31.07.06,10:51
Prosím...., posúvam vyššie.
kalkulka
31.07.06,11:41
Nie som v tejto problematike až taký odborník, ale vadí mi tu tá výška fakturácie. Ak by to bola prefakturácia bankových poplatkov v presnej výške poplatkov, tak by som sa prikláňala k fakturácii bez DPH. Ale takto mám dojem, že je to akoby nejaká provízia za poskytnutie služby. A ako to máte v zmluve podchytené?
Lila
31.07.06,12:03
O.K. Ďakujem Kalkulka za snahu pomôcť.

1/ak by to bola provízia /čo nieje/ bolo by to bez DPH, nakoľko by sa viazala k finančným službám -u nás oslobodeným.

2/ U nás to figuruje ako cena služby. Priznám sa bez mučenia- DPH neodvádzam. A na 99% som presvedčená, že nemusím.

3/ Trošku sa zamyslime nad týmto:
Aj našim klientom uhrádzame / preplácame/ bank. poplatky - myslíte, že oni si tie poplatky zdaňujú DPH ??????
Tak o tomto vážne pochybujem, lebo sú povinní poslať nám doklad s vyčíslenou DPH.
kalkulka
31.07.06,12:16
Celkovo sú finančné služby oslobodené od DPH, ak by si mohla zaradiť túto fakturáciu ako nejaký finančný výnos trebárs na 668, tak by som bola za to, že by to malo byť bez DPH. Neuvažovala si takýmto smerom? Veď náklad máš účtovaný zrejme na 568 a mám za to, že ak si tento výnos obhájiš ako finančný, tak zrejme by to malo byť bez DPH, ale ako som už spomenula nie je to pre mňa nejako veľmi prebádaná oblasť, takže počkaj kým sa vyjadria aj ostatní. Nerada by som ťa niekde zavádzala.
A keď už takto komunikujeme, môžem ťa poprosiť, skús sa mrknúť do PÚ v triede 2 mám jednu otázku a myslím si, že ty mi budeš vedieť odpovedať.
Dík za mrknutie, ak máš čas.
Lila
31.07.06,12:27
O.K. rada sa mrknem,
ešte k tomu čo si napísala:

Náš doklad je naša vystavená konfirmácia na konverziu CM s uvedeným kurzom a výškou skonvertovanej sumy a zároveň je tam uvedený aj riadok Cena služby, ktorú účtujem priamo na 668x ako náš finančný výnos.
kalkulka
01.08.06,04:33
Prešla som už aj §39 DPH a akosi mi stále vychádza, že by si na tieto poplatky nemala dávať DPH. Možno by sa ti bolo dobre poradiť s niekým v komerčných bankách a aj podľa ich vyjadrenia by si to vedela lepšie premietnúť na tvoje podmienky. Ty v podstate vykonávaš činnosti, ktoré sú aj činnosťami bánk.
Lila
01.08.06,05:24
Pre banky sme dosť silná konkurencia. Tadiaľ cesta nevedie.
Ale v podstate by to mohlo byť definovaé ako sprosredkovanie finančného prevodu do zahraničia. A keďže sa to týka finančných služieb oslob. podľa §39, tak by to mohlo byť -bez DPH.
kalkulka
01.08.06,07:32
Myslela som, že či nemáš nejakú kámošku v banke, oficiálne nie. Aj mňa to takýmto spôsobom zvádza uvažovať ako píšeš, preto by som povedala, že bez DPH.