pampalini7
26.10.17,10:53
1-2 lekari hrubo pochybyli a preto som podal podnet na UDZS. Po takmer 2 rokoch prisla odpoved, ze vsetko bolo v poriadku. To som si vsak uz k teme nastudoval viac a aj z odpovedi som zistil, ze pochybyli 2-4 lekari, ale ti dalsi uz nie tak tragicky. Spytal som sa, ako sa stazovat a oni ze mojim podanim sa budu zaoberat. A po mesiaci prisla odpoved, ze to presetrili a bolo to v poriadku. Medzi tym som ich urgoval, ze som sa zatial iba pytal kde a ako sa stazovat, a podal som namietky a aj staznost na ministerstvo. Az potom odpovedali, ...ze vsetko bolo v poriadku a ani len s logikou sa nevysporiadali. Napriklad odcitovali z prace odbornika profesora jednu obecnu vetu, ale druhu, ktora mi dava za pravdu nie. Alebo jedna nemocnica ma odoslala do druhej s diagnozou pre urgentnu operaciu, ale ta druha klido pido odlozila operaciu na druhy den a ma v dokumentacii, ze som mal lahsiu diagnozu. Teda ze nebolo treba urgentne riesit. Takze aj laik pochopi, ze bud sa zle dohodli, alebo jeden z nich klame. A urad ze to su iba moje laicke pohlady na vec. Videl som pritom, ze UDZS v inom podobnom pripade rozhodol v prospech pacienta.
Tak chcem podat podnet na prokuratora, alebo rovno zalobu na sud na UDZS, pretoze ak by ostalo v platnosti toto rozhodnutie, tak mam horsiu poziciu na civilnom sude o nahradu skody. Narok na oslobodenie od sudnych poplatkov by som mal, takze sa asi nejedna o dilemu bezplatny podnet na prokuratora, versus platena zaloba. Ale skor si myslim, ze ak urobim formalnu chybu, podnet prejde, ale zaloba nie.
Mila123
26.10.17,09:17
ak máš peniaze tak choď ....daj podnet na prokuratúru, žalobu na súd.....
Oliwa
26.10.17,12:35
a ak máš trpezlivosť... ak toto trvalo dva roky, koľko času asi uplynie, pokiaľ by bolo v prípade žaloby vytýčené prvé pojednávanie?
pampalini7
27.10.17,05:29
Jedna vec je prve pojdenavanie a druha ukonceny proces. Videli sme vcera v TV, ze obvineny sudca dokazal zdrzovat sud 13 rokov(Ak by to bezne trvalo rok.) Co som cital medicinske rozsudky, tak to trva rok az 8 a za tych 8 si mohla scasti pacientka sama a ascasti sposobene tym, ze nikto nechcel robit znalecky posudok proti tomu, ktoreho poznal. V Anglicku je zvykom, ze davaju robit posudky do Irska a opacne.
jslancik
27.10.17,05:33
ak hľadáš právnika, tak to je v časti "inzercia". Lebo v súdnom procese ho budeš potrebovať. On ti povie, "ako" to spravíte. Budeme mu my do toho kafrať?