IvetaH
26.10.17,12:52
Zamestnávateľ (obrovský) zrušil pracovné miesto, na ktorom sedela pani so zníženou pracovnou schopnosťou. Pani sa stala nadbytočnou, na dohodu nechcela odísť, čakala, že sa niečo nájde. Zamestnávateľ jej ponúkol len nevyhovujúce robotnícke pozície vo výrobe - ona má VS ekonomickú, robila na zásobovaní. Zamestnávateľ požiadal úrad práce o súhlas s výpoveďou a úrad práce súhlas vydal. A píše tam ako strašne všetko preskúmal, ale v skutočnosti len prepísal vyjadrenie zamestnávateľa. Pani sa chce odvolať, požiadala ma o radu, len ma nenapadá žiadny argument, lebo si myslím, že keď sa ťa niekto chce zbaviť, tak sa ťa zbaví a z toho mám blok a neviem nič vymyslieť. Prosím vás poraďte mi, čo jej poradiť, ktorým smerom má rozmýšľať.
avalik
26.10.17,11:22
no ak zamestnavatel pre nu skutocne nema ine volne pracovne miesto (okrem ponukaneho robotnickeho) a jej pracovne miesto sa rusi, tak s tym nic neurobi ... ci caka, ze prepusti ineho zamestnanca aby jej mohol dat jeho pracu?
IvetaH
26.10.17,11:34
Ja viem že nič neurobí, ale ak sa odvolá získa aspoň ešte nejaký mesiac na to, aby si niečo našla. Al aj tak je divné že v spoločnosti s 5-6tis zamestnancami sa nenašlo riešenie, naozaj je potom na zamyslenie načo sa do toho montuje úrad práce, keď len opajcne vyjadrenia zamestnávateľa a je hotovo. Ani nemali snahu niečo preskúmať.
Tweety
26.10.17,11:42
Aký čas získa? PP končí uplynutím VD.
IvetaH
26.10.17,12:02
Výpoveď ešte nedostala, dnes prišla len odpoveď z Úradu a je tam 15 dní na odvolanie. Ak sa v lehote odvolá, tak znova bude vyjadrenie zamestnávateľa a vyjadrenie úradu a možno sa dovtedy aj zamestná. Teraz je na prekážke.
avalik
26.10.17,13:05
je jedno ci ide o spolocnost s 5-6 tisic zamestnancami ci 30 zamestnancami ... ide o to kolko ma spolocnost volnych pracovnych miest ... ak raz rozhodli, ze sa jej miesto rusi, podla mna nepomoze ani odvolanie, pretoze nikto nemoze prikazat zamestnavatelovi vytvorenie pracovneho miesta ... proste zamestnavatel zistil, za naklady na jej pracovnu poziciu su vyssie ako uzitok z jej prace ... este ma zaujima, ze z akeho dovodu je pre nu robotnicka pozicia nevyhovujuca - zo zdravotneho ci preto, ze ma VS ekonomicku?
IvetaH
26.10.17,15:01
Nemá zdravotnú spôsobilosť do výroby. Uplatniť sa môže len v administratíve.