kajkape
28.07.06,08:15
Zdravim,

potrebujem jednu radu. Rakuska firma nam chce prefakturovat vstupenky na Slovensko aj s ich DPH. Je to spravne? V podstate sa neviem "vysomarit" z toho, ci mam vstupenky brat ako tovar alebo sluzbu. Ma to sice nazov vstupenky, ale tie vstupenky nam fyzicky nedoda, ale vytlacia sa tu na Slovensku. (ja by som to videla tak, ze oni poslu fakturu bez dph a my ju "samozdanime" + dalsi nasledny predaj musime uz s DPH - pretoze budeme predavat slovenskym osobam a sme platitelmi DPH. Je to spravne?)
Dalsi pripad je, ked nam doda rakuska firma tieto vstupenky fyzicky (ze ich netlacime my na Slovensku), aj tak by ich mala poslat bez DPH, nie? Ved podla smernice Rady č. 777/3888/EHS je snaha o zosuladenie a DPHcku by sme mali odviest my a tym, ze to bude v stvrtrocnych hlaseniach, si to predsa moze overit?
Dalsia vec je ta, ze tieto vstupenky mozme my predavat este napriklad v Cechach cez nase predajne miesto. Prefakturovavat ceskemu predajnemu miestu budeme bez dane s vyuzitim § 43 (ked vstupenky chapem ako tovar) alebo § 15,16 (ak vstup. chapeme ako predaj cez web, kulturnu akciu,...) (Moja sefka ma vsak matie s vyrokom, ze kedze sa akcia bude konat v Rakusku, rakusan je povinny odviest celu DPH a my nezdanujeme nic okrem nami pridanej provizie).

Prosim, ak s tym niekto mate skusenost, alebo aspon trosku chapete, poradte mi. Vopred dakujem