Jana Sekelská
27.10.17,07:08
Dobrý deň,
Mám dohodnuté miesto v rámci národného projektu (jeden z tých, ktorý teraz beží v školstve), avšak bude to aktuálne až od budúceho roka (február, marec). Keďže je však ešte len november a potrebujem zamestnanie, hľadala som miesto aspoň dočasne. Všetky vhodné ponuky sú však tiež cez tento alebo jemu podobný národný projekt.
Moja otázka teda znie, či človek môže nastúpiť v jednom meste na danú pozíciu v projekte (napríklad teraz od novembra) a potom dať výpoveď (príp. odísť v skúšobnej dobe), hoci ešte neskončí doba, na ktorú bude pomer určený, a môže nastúpiť na dohodnuté miesto, keď je to rovnaký projekt. Sú tam nejaké sankcie pre zamestnanca alebo zamestnávateľa, príp. klauzula, ktorá by nedovoľovala sa zamestnať dvakrát v jednom projekte len v inom meste a v inej firme/škole/organizácii? Lebo vychádzalo by mi z toho, že aj keď je to opäť cez projekt (nie však cez Urad práce), je to zamestnanie ako každé iné a teda teoreticky by sa mohlo v prípade potreby zmeniť (keďže napr. to neskoršie by bolo v mieste bydliska, zatiaľ čo terajšie ponuky sú mimo neho, alebo by malo iné výhody). Prácu však potrebujem už teraz.
Ďakujem za odpovede.
ivka70
27.10.17,07:31
a nie je podmienkou, aby ta mohli zamestnat v ramci NP, evidencia na UP?
Jana Sekelská
27.10.17,08:07
v tomto nie, ako mi povedali
ivka70
27.10.17,08:13
tak si musis zistit informacie sama, na takto vseobecne polozenu otazku, ked nie je jasne, o ake projekty ide, sa snad ani neda odpovedat