1Sona16
27.10.17,12:00
Spoločnosť poskytujúca ubytovacie služby potrebuje vystaviť faktúru pre veľvyslanectvo iného členského štátu sídliace na Slovensku v Bratislave. Má byť táto faktúra vystavená bez DPH alebo so slovenskou DPH? Potrebovala by som hlavne vedieť či podľa Vás spadá moja situácia pod §43 ods. 6 písm. a).. S tým, že podľa §43 ods. 7 by nám mal odberateľ predložiť úradné tlačivo na oslobodenie od dane... toto tlačivo nám však zatiaľ náš odberateľ nepredložil... Veľmi pekne vám ďakujem za vaše názory a rady.
ivka70
27.10.17,12:36
ja nie som odbornik, ale ked je dodanie sluzby (ubytovanie) na SK, fakturujes s DPH, ci?
1Sona16
27.10.17,12:49
Ja by som to tiež fakturovala podľa §16 so slovenskou DPH... akurát ma metie ten paragraf 43 ods. 7 keďže odberateľ má byť zahraničné veľvyslanectvo sídliace v Bratislave a ide o diplomatickú misiu.... akurát podľa §43 ods. 7 by nám odberateľ mal odovzdať potvrdenie od kompetentného orgánu v jeho krajine.. čo sa však doteraz nestalo.... preto som sa chcela s vami poradiť a počuť názory iných ľudí