enida
27.10.17,23:03
prosim pomoc, mali sme domovu schodzu, na ktorej sa zucastnilo 5 bytov tj jedna patina zo vsetkych. jeden z bodov bolo aj to, ze vnutorne vchodove dvere sa poriadne nezatvaraju a potom to fuka. a neviemn ako k tomu doslo ze zrazu styria chceli cipovy system na vnutorne vchodove dvere. ja som navrhovala klasicke brano a klucku. ide o to ze mame vonkajsie vchodove dvere na cip a mame tam elektronickeho vratnika. ked sa da cip na vnutorne ktore su hned za prednymi a tam akurat tak schranky tak to nicomu nepomoze, pretoze ked sa niekto dostane cez jedny tak takisto lahko sa dostane aj cez druhe dvere. nehovoriac o tom ze vchod cez garaze je uplne nezabezpeceny cize da sa tam cudzim osobam dostat aj jednoduchsim sposobom ako spredu. argumentovala som nad nezmyselnostou daneho riesenia no ja neviem fakt co tym styrom behalo hlavou stale sa ohanali imaginarnou bezpecnostou. takze sa ma tam namontovat cip, a ked pride niekto na navstevu, tak obyvatel bytu musi ist ponho dole a odomknut mu. lenze to je nebezpecne, co kd je niekto sam doma, ma nieco na sporaku, dieta mu place, ma zapalene sviecky atd? necha to tak a pojde dole otvorit? a co ked je chory a nevladze a td? co ked pre niekoho pride zachranka? ja som uz taku situaciu zazila a je mi tazko len si na to spomeniem. da sa s tym nieco robit? mam nejaku sancu? ci naozaj treba cakat kym sa nieco stane?
Mária27
28.10.17,19:55
Žiadajte namontovať otváranie vchodových dverí z bytov, aby ked pride niekto na navstevu, obyvatel bytu nemusel ist ponho dole a odomknut mu.
vicktor
30.10.17,09:03
Maju to tak na vchodovych dverach a teraz idu instalovat cip na dalsie dvere, t.j. museli by mat 2 zvoncekove odomykacie systemy.
vicktor
30.10.17,09:05
To stacia 4 hlasy aby rozhodli proti mlciacej vacsine?
Ake mate pravidlo o pouziti penazi z fondu?
Obehni susedov a skus ziskat dalsich pre tvoje riesenie.
sito
30.10.17,11:11
" To stacia 4 hlasy aby rozhodli proti mlciacej vacsine?" Viktor a ty sa čuduješ, ja tiež. :eek:

"Ake mate pravidlo o pouziti penazi z fondu?"

Na to je predsa zákon!

"182/1993, § 14, ods. (3) Schôdza vlastníkov je uznášaniaschopná, ak sú prítomní vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome, ktorí majú aspoň dve tretiny hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Na prijatie rozhodnutia na schôdzi vlastníkov je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak odseky 4 a 5 neustanovujú inak. Ak schôdza vlastníkov nie je ani hodinu po oznámenom začatí schôdze vlastníkov uznášaniaschopná, je na prijatie rozhodnutia potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome; to neplatí, ak sa hlasuje podľa odsekov 4 a 5, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4."

Počty.

20/3x2 =14, na schôdzi musí byť 14 vlastníkov, za návrh musí byť 8 hlasujúcich, aby platil návrh pre dvadsiatich, teda bol schválený.
Ak po hodine nie je 14 ľudí, vlastníkov bytov na schôdzi rozhoduje nadpolovičná väčšina. Ak zostane na schôdzi jeden človek, člen, je to 100 %! :D

"Obehni susedov a skus ziskat dalsich pre tvoje riesenie."

No vidíš, že nie len v tomto je to na Slovensku tak!
Že ten s dobrým nápadom, abu behal hore - dole, núter - ven ako k:eek:k:eek:t, a tí cicici, čo nič nerobia, škodia sa len smejú. :mee: