Odysseus
28.10.17,06:44
Rodicia maju nad obyvackou nezateplenu manzartku divneho tvaru. Ked sa pozriete z hora, je to tvar ''T'' .
Material steny je nasledovny: 3cm drevena doska ( nabita na vertikalne podpory strechy) +bambusova trstina + omietka asi 2 cm. Hrubka steny je teda iba nejakych 6 cm a hned nad manzartkov je strecha , a teda teplota rovnajuca sa vonkajsej teplote.
Zhruba jeden krat za 2 tyzdne tam potrebuje niekto prespat, a v zime sa to samozrejme neda vykurit napriek 2 radiatorom. Rodicia to nechcu dat uplne rozobrat ako som navrhoval a urobit odznova, ale skor nejako ekonomicky zateplit kedze sa ta miestnost nebude casto vyuzivat.
Problem vidim v tom ze vonkajsia stena Manzartky je dost členita ( vertikalne podpory strechy+ dosky), teda neviem ako by sa to riesilo s parozabranou, myslim ze by to bolo aj nemozne vzduchotesne pospajat a teda neviem ako to riesit.
Bolo by vlastne tu parozabranu treba ked by sa miestnost pouzivala len na vikend 2x za mesiac? Pouzit vatu, polystyren...
Ma niekto nejaky napad ako to spravit ''ekonomicky'' ?
marleau
28.10.17,06:45
celé by to stálo 8 eur, 5 litrov benzínu a jeden zapaľovač, stačia aj zápalky
bodliak
28.10.17,13:03
Ekonomicky sa to zateplit da, ale efekt to mat nebude. V miestach, kam sa nedostanes, zostanu tepelne mosty, tam to moze zacat plesniviet. Mozno by som sa radsej zamyslel nad zateplenim zvnutra. Zmensis si sice zivotny priestor, ale snad by to slo spravit bez chyb.
pavol54
28.10.17,14:20
Prerábka starého je drahšia ako nová rekonštrukcia a staré repasované je vždy len také na nič.
Terezia13
28.10.17,15:04
po celom Slovensku sú manažéri obchodu s izolačným materiálom, odporúčam zatelefonovať výrobcovi (viem odporučiť výrobcu - Nová Baňa), vedia poradiť najbližšieho zástupcu, ten vie presne vypočítať podľa zadaných parametrov, koľko a akej hrúbky bude na zateplenie potrebné
buchač
28.10.17,15:18
V prvom rade otázka je postavená, že čo považuješ za "ekonomiku".
Fotky sú fotky, reál je reál...chcelo by to vidieť...zavolaj si na pomoc stavbára.
Ja ním nie som, ale pouvažoval by som nad riešením :
- odstrániť všetky tie staré dosky...rodičov presvedčíš práve ekonomikou = zaplatíš to ;)
- strechu zatepliť podľa stavu
- ak podlaha (vidím tam solídne foršty) dovolí staticky uniesť solídnejšiu záťaž, tak vybudovať nové priečky na vytvorenie manzartky.
- vykurovanie nejaké lokálne
Odysseus
29.10.17,14:22
Tiez ma to napadlo asi ako najjednoduchsie riesenie. Aka hrubka polystyrenu sa odporuca ked sa zatepluje z vnutra? Kazdopadne dakujem kazdemu za odpovede :)
misoft
29.10.17,18:09
bodliak
30.10.17,15:45
Či dáš 5 alebo 10 cm, ostatné náklady budú rovnaké. Rozdiel nákladov medzi 5 cm a 10 cm odhadujem na cca 100 eur. Ak sa to bude používať 2x za mesiac na prespatie, tých 100 eur navyše je možno aj škoda.
Tých faktorov je veľa. Polystyrén zvnútra a tenký kléber so sieťkou, to má malú akumulačnú schopnosť, rýchlo to vykúriš a rýchlo to schládne. Na občasné prespatie (s rýchlym ohrevom vzduchu) asi optimálne.