mars29
28.10.17,16:43
Nazdar ludia
Nerieste ci je tema stara alebo nova. Pre mna je aktualna, pretoze to idem menit teraz.
Jedna sa o rekonstrukciu podlahy v 55rocnej bytovke. Je tam skvara na nej parkety v hroznom stave. Kde tu jama kde tu kopec a tak.
Idem parkety vytrhat a predstavujem si ze vyrovnam tu skvaru a dam na to OSB dosky a laminatovu plavacku.
Je to na tretom poschodi z 3. Vyzera tu byt sucho a bez vlhkostnych problemov.
............
Mam nasledovne otazky :
1. Treba tam aj izolaciu ? Aku a kde ?
2. Mozem dat na tie OSB dosky aj drevenu plavacku ?
3. Ked budu OSB dosky zrovnane tak treba na ne (pod plavacku) aj tu dilatacnu penu ? (Zabudol som ako sa to presne volla)
,.........
Dufam ze niekto poradi

Vdaka
misoft
28.10.17,15:47
Do otázky sa nové otázky nekladú!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok

Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."

Založ si NOVÚ tému.
buchač
28.10.17,17:25
Jedna sa o rekonstrukciu podlahy v 55rocnej bytovke. Je tam skvara na nej parkety v hroznom stave.
Je to na tretom poschodi z 3.
==============
Škvara na treťom poschodí ???
Tak tomu sa mi teda veru nechce veriť.
marleau
29.10.17,09:00
Ja by som to riešil takto:
- škvaru vyhodím,
- urobím rošt, ktorý nemusí byť prichytený o strop,
- medzi rošt dám sklenú vatu
- záklop z OSB perodrážky 22 mm,
- tlmiacu podložku pod parkety v dvoch vrstvách,
- plávajúcu podlahu.

Druhá možnosť je trošku drahšia:
- podlahová čadičová vata,
- OSB doska perodrážka 25 mm,
- podložka a laminát.
kepipo
07.11.17,19:33
Ja by som vyhodil škvaru,urobil vyrovnávaci poter,podložku pod plavajúcu podlahu a plavajúcu podlahu.
majkii
07.11.17,20:56
Ak ti môžem poradiť, nerob to! V jednej izbe som urobil presne toto a je s tým problém, po vybratí parkiet som tam mal ešte cca 2-3 cm hobru a bol tam ešte separačný pás ter papier, keď som odstránil hobru a separačný ter papier škvára bola dobre uľahnutá ale s nerovným povrchom, akonáhle začneš povrch vyrovnávať, ten sa nakyprí a keď naň dáš OSB dosku nakyprená škvára ti bude nerovnomerne sadať a si tam kde si bol s parketami, celá podlaha sa ti stále bude prehýbať pre nerovnomerné sadanie.

V druhej izbe som to urobil tak, že som na škváru spravil tenkú cca 5 cm vrstvu betónu (vrecovaným betónom), vystuženú previazanou karisieťou a vrch som zrovnal 1-2 mm samonivelačným poterom. Na poter som dal drevovláknitú podložku, a na to kvalitnú štrukturovanú laminátku. Toto riešenie je zdĺhavé, s mokrým procesom ale výsledok je perfekt.

Inak sused dal preč škváru (bolo jej tam cca 8 -10 cm, objem škváry nahradil tvrdeným polystyrénom a rovnako robil 5 cm betónovú vrstvu.