Orim
28.07.06,08:45
Dnes bude v Bánovciach pracovné stretko ku kotolniam. Uvidíme koľko nás tam bude.

Viac najdete na Spoločenstvo vlastníkov bytov / vlastná lokálna kotolňa ....


http://www.porada.sk/t29328-p6-vlastna-lokalna-kotoloa-v-spoloenom-dome.html
Orim
28.07.06,15:12
Takže máme za sebou prvé kotolnícke stretko.
Nebolo to úplne bezproblémové. So Slavicou som sa dohodol na štvrťnajednásť v Tr. Teplej. Okolo 9:00 som ešte sedel pri PC s vedomím, že mám dosť času. No hovorím si o 10:15 vypadnem a o štvrťnajedenásť budem v pohode v Tr. Teplej kde sme sa dohodli, že sa stretneme. A tak aj bolo 10:15 som vypadol z domu na autobus, ktorý ma viezol na Hasičskú skadiaľ šiel druhý autobus do Tr. Teplej. Asi okolo 10:21 mi zvoní mobil, Slavica sa pýta kde som, že na mňa už čakajú aj s Janou. Hovorím však sme sa mali stretnúť o štvrťnajedenásť. Ona na to však už je 10:21. Odložím mobil od ucha natiahnem ruku aby som zaostril a vtedy mi to došlo. Úplne mi to vzalo reč nevedel som rýchlo čo povedať. Vždy som si zakladal na tom, že som bol na stretnutiach včas a teraz toto. Nakoniec sme sa dohodli, že na mňa počkajú v Tr. Teplej. Ešte som v mobile počul ej chlapi, chlapi s vami je to ťažké ...
Zrazu som si všimol ako sa všetci spriahli proti mne. Autobusák šiel pomaly, robil dlhé zástavky, na ceste do mesta sa vytvorila zápcha, nedalo sa ísť tak aby aby som bol čo najskôr na zastávke Hasičská. V duchu som sa modlil, aby som nemusel dlho čakať, keď tam dôjdem, na autobus do Tr. Teplej. No moje prosby boli vypočuté. Na zastávke stál autobus tak tak som naň dobehol. V priebehu cesty som obdržal ešte jeden telefonát ale ten ma už tak nešokoval. Po vylezení z autobusu som makal na miesto stretnutia kde ma už čakali kočky v príjemne vychladenom aute. Cesta do Bánoviec prebehla v pohode, Laco nás už čakal a odprevadil do motorestu, kde boli ostatní s ktorými sme sa zvítali. Potom sa pokračovalo debate, prediskutovali sa niektoré problémy a šli sme sa pozrieť na kotolňu. Pre mňa síce nič nové len trochu väčšia ako naša. To na čo som sa najviac tešil som aj tak nevidel. Ide o Tichelmanove zapojenie bojlerov. Také isté ako bolo tam máme aj my, myslel som, že tam bude vo väčšom vydaní keďže je to väčší výkon. Po návšteve kotolne sme zase šli do motorestu, kde sme zľahka pojedli dali ešte krátku reč a vrátili sme sa domov. Moja cesta prebehla naspäť bez väčších problémov až na malé vytočenie ktoré spôsobil autobusák, ktorý neviem prečo zdržoval a tak sa stalo, že sa pred nás dostal autobus, ktorý ma mal odviezť z Hasičskej domov ale ja som ho pre tú pomalosť nestihol a musel som na tom slnku čakať na ďalší, čo nebolo bohvie čo, pretože som nevedel kedy pôjde. Spôsobili to tí čo odtrhli polovicu cestovného poriadku. No nakoniec som šťastne dorazil domov.
A ako bolo no samozrejme, že dobre, som rád, že som sa osobne zoznámil s niektorými poraďákmi ale teraz si budem vedieť predstaviť s kým sa bavím.
To je krátky pohľad na moje prvé kotolnícke stretko.

Ešte ma dnes čaká cesta do Piešťan, na ktorú sa vôbec neteším, lebo idem susedovým autom a tam sa nedá vypnúť kúrenie. Je to Lada a tie ako viete v zime veľmi dobre kúria, no a v lete sa v tom ide ako v pokazenej saune. Nie je tam 100°C, ale len 60°C.
Elena Navrátilová
28.07.06,16:05
Ja sa pripájam k Orimovi. Bolo fajn sa takto stretnúť. Úplne nezáväzne. Kto mohol a mal chuť prišiel. Samozrejme ma tiež teší, že budem mať predstavu o tom s kým tu komunikujem. Dúfam, že sa znovu stretneme v takej príjemnej atmosfére ako tam. Úprimne sa teším. Inak sa mi zdalo, že bol záujem o obnovu bytových domov, ak by bolo záujemcov viac, som ochotná zorganizovať tiež takéto stretko. Uvítam, ak zverejníte o aké témy by bol záujem. Prehodnotím, skúsim pozháňať a doplniť info k potrebným téma. Len Vás poprosím o názory.
Halli
28.07.06,17:33
No Orimko, za ten bežecký výkon, ktorým si makal od busu k našmu autu Ti je všetko odpustené :p , až mi ta bolo luto v tej palave, xixi. Ale zvladol si to statočne. Tak aj ja sa pridavam k tejto teme a chcem povedat len tolko, že taketo stretnutie so spriaznenými dušami dodá človeku tolko optimizmu, že v dnešnej dobe je to ako balzam na dušu. A ked sa stretnete s ludmi, ktorých ste nikdy nevideli, len cez net a mobil komunikovali a príde Vám to, ako by ste sa poznali roky...tak to už nepotrebuje komentár....spoločne problemy, spoločne radosti z uspechov, no to je o čom hovoriť dlhe hodiny....až mi je ľuto, že nie všetci ludia su tak spriaznení...ale ktovie, čo by s toho bolo /tak som sa zamyslela../ keby sme boli všetci v jednom dome :eek: Ha,ha tak to by asi nefungovalo...a preto : čo nas nezabije, to nás posilní a to čo robime je aspon pre nás slniečkom v duši...Ďakujem Lacovi, že si našiel na nas čas a všetkým zúčastneným, že sme to slniečko nachvilu stiahli z oblohy aj medzi nas...
GabiZ
01.08.06,05:22
Nedá mi, aby som nezareagovala, pretože tak strašne som sa na to stretko tešila, až to nevyšlo. Môj typický problém, preto ako som už v téme vlastná lokálna kotolňa spomínala, nič neplánujem dopredu, lebo vždy do toho niečo príde. Dúfam len, že už konečne raz budem môcť spoznať tých fantastických ľudí, ktorí majú veľa spoločného, hlavne čo sa týka spoločenstva vlastníkov bytov, charakteru a chuti pomáhať iným (tým myslím aj všetkých ostatných poraďákov). Verím, že raz to výde a tiež sa budem môcť s vami podeliť o tie spoločné problémy, spoločné radosti z úspechov atď.
Janca
01.08.06,09:41
Tak už som sa aj ja dostala konečne na chvíľu na PORADU.
Bože Vy ste to tak krásne opísali, že vlastne nemám ani čo dodať, len by som musela ku všetkým príspevkom pridať SÚHLAS.
Ale nie - niečo aj vlastnými slovami - po dlhých mesiacoch práce a zhonu som síce išla na "pracovné stretnutie", ale prostredie, ktoré pre nás vybral pán Ladislav, ľudia, ktorí tam prišli na mňa pôsobili ako balzam. Cítila som sa veľmi uvoľnene a "domácky". Mala som pocit, že sa s každým poznám sto rokov. Takže tak ako na mňa pôsobili cez PORADU, tak to bolo aj v skutočnosti. Príjemní ľudia, ochotní podeliť sa so svojimi názormi, nápadmi, problémami - proste so všetkým, čo život prináša.
Len škoda, že čas tak rýchlo bežal, myslím, že veľa vecí zostalo nezodpovedaných, ale aspoň bude dôvod takéto stretnutia opakovať.
Bol to super nápad a som rada, že som sa s Vami zoznámila.
GabiZ
01.08.06,11:51
Tak už som sa aj ja dostala konečne na chvíľu na PORADU.
Bože Vy ste to tak krásne opísali, že vlastne nemám ani čo dodať, len by som musela ku všetkým príspevkom pridať SÚHLAS.
Ale nie - niečo aj vlastnými slovami - po dlhých mesiacoch práce a zhonu som síce išla na "pracovné stretnutie", ale prostredie, ktoré pre nás vybral pán Ladislav, ľudia, ktorí tam prišli na mňa pôsobili ako balzam. Cítila som sa veľmi uvoľnene a "domácky". Mala som pocit, že sa s každým poznám sto rokov. Takže tak ako na mňa pôsobili cez PORADU, tak to bolo aj v skutočnosti. Príjemní ľudia, ochotní podeliť sa so svojimi názormi, nápadmi, problémami - proste so všetkým, čo život prináša.
Len škoda, že čas tak rýchlo bežal, myslím, že veľa vecí zostalo nezodpovedaných, ale aspoň bude dôvod takéto stretnutia opakovať.
Bol to super nápad a som rada, že som sa s Vami zoznámila.

A dúfam, že potom už budem môcť prísť aj ja.;)
Elena Navrátilová
01.08.06,17:42
Ja sa len úprimne teším, že sa zvolí termín a nikomu do toho nič nepríde.;)
ebeš
02.08.06,06:18
Pôvodne som aj ja chcela ísť na stretnutie, nakoniec mi to nevyšlo, ale privítala by som tu diskusiu na tému mať alebo nemať vlastnú kotolňu a tiež zdôvodnenia.
Elena Navrátilová
02.08.06,06:21
N o tak sa dohodni s p. Szomogyim. To máš najlepšie. Skús ss-kou, alebo telefonicky. Veď aj iní síce už majú kotolne vlastné, pozri lepšie na SVB téme. Pokiaľ viem Orim má aj slnečné kolektory. A vie super grafy. Isto prilepí. Má to krásne, prehľadne spracované.
Orim
02.08.06,13:38
Pôvodne som aj ja chcela ísť na stretnutie, nakoniec mi to nevyšlo, ale privítala by som tu diskusiu na tému mať alebo nemať vlastnú kotolňu a tiež zdôvodnenia.

to sme tu už preberali. čo ťa konkrétne zaujíma, možno to najdeš v témach SVB tam je o kotolni prečítaj si všetko a potom môžeme pokecať.
:)