Maria129
29.10.17,13:12
Dobrý deň, má niekto skúsenosť s ekonomickým softvérom SuperFaktúra? Je tento ekonomický softvér vhodný aj pre sro-čky? Ďakujem
monika474
31.10.17,11:29
Áno, určite je vhodný aj pre sro-čky. Záleží, aké máte od softvéru očakávania. Superfaktúru viete vyskúšať na prvých 30 dní zadarmo.
leskovskysami
31.10.17,13:30
Dobrý deň, mám skúsenosti s týmto online systémom. Softvér je vhodný aj pre s.r.o. avšak treba si zvážiť pro a proti tak ako vždy. Dovoľte aby som uviedol niekoľko príkladov.

Výhody:
1. dostupné odkiaľkoľvek
2. Jednoduchá fakturácia
3. prehľad (pri správnom používaní)
4. nízke náklady
5. skladová evidencia - treba sa naučiť ju viesť
6. asi jeden z najlepších online systémov fakturácie atď.

Nevýhody:
1. faktúry sú online... vaše firmené data budú teda uložené niekde na serveri tohto systému
2. treba dávať pozor na číslovanie faktúry systémom superfaktúra nakoľko toto nieje systém v ktorom účtujete resp. treba dávať pozor aby sa zhodovali čísla faktúr systému superfaktúra a účtovným softvérom ekonóma - v opačnom prípade nastane chaos.
3. Import dát medzi jednotlivými soft. sú síce "jednoduché" formou exportu v xml a pod. avšak nie vždy kompatibilné s každým softvérom.
4. Niekedy je systém pomaly a dosť nanervy.

Koniec koncov v globále a po využívaní niekoľkých online systémov a účtovných softvérov v minulosti som došiel k názoru že zakúpenie účtovného softvéru je tá najlepšia voľba. Problém som videl neraz keď malá spoločnosť začala zvyšovať obraty a tým aj nároky, kedy chceli prejsť z tohto online systému na riadny účtovný softvér - nastal chaos importu a exportu dát a mnoho krát to býva niekoľkonásobne nákladnejšie ako zakúpenie systému na začiatku.
ZahradnikAmater
31.10.17,21:53
Ja by som to nenazval účtovným systémom. Tak ako aj konkurenčné on-line systémy je vhodný v prvom rade na vystavovanie faktúr a ich on-line prehľad, prípadne záloh alebo skladu. A pre možnosť pristupovať k zoznamu odkiaľkoľvek cez internet. A ako podklad pre účtovníčku/účtovníka, ktorý vedie účtovníctvo a vyšlé faktúru si importuje. Tak vo firme nemusí sedieť účtovník, len fakturant, ktorý nemusí rozumieť účtovníctvu.
Maria129
24.11.17,12:49
Ako sa účtuje v tomto systéme otváracia súvaha a ako sa robí účtovná závierka?
leskovskysami
24.11.17,13:04
Dobrý deň, v tomto online systéme nie je možné urobiť tieto úkony. Je to len online systém v podstate pre firmu aby dokázala svoje náklady kontrolovať, korigovať a aby firma mala prehlad o financiách. Bohužiaľ firma aj napriek tomu musí mať externého účtovníka (pokiaľ by mali napríklad omegu alebo MRP tak superfaktura nie je potrebná), ktorý si vo vlastnom systéme spraví otváraciu súvahu, závierky, reporty a podobne.

Tieto služby je potrebné dať urobiť, buď jednorázovo v inej firme, alebo si nechať účtovnictvo viesť externe a stým, že v superfakturé si budete účtovať iba pre seba. Tieto služby ponúka aj naša firma.
Maria129
24.11.17,13:09
Ďakujem za info. Pekný deň