c.t.a007
29.10.17,14:59
Dobrý deň chcela by som sa spýtať.12 júna som podpísala pracovnú zmluvu na neurčito z 3 mesačnou skúšobnou dobou. 5. septembra som dostala zo strany zamestnávateľa výpoveď s tým, že deň skončenia pracovného pomeru je 11.9.2017. Následne v ten deň mi riaditeľa navrhla inú pracovnú pozíciu (pomocný koordinátor) . Zmluvu som nedostala hneď ale bola mi zaslaná až po návšteve inšpektorátu práce 12.9.2017. Keď som sa spýtala riaditeľky akú pracovnú pozíciu vlastne mam mať (inšpektori si ma náhodne vybrali) mi bolo povedané, že výpoveď neplatí a zmluva platí naďalej. V ten deň 12.9. mi po odchode inšpektorátu emailom zaslala novú zmluvu so skúšobnou dobou 2 mesiace ale s novou pracovnou pozíciou ale k vykonávaniu tejto pracovnej pozície bolo potrebné absolvovať kurz, ktorého úvodnú časť som absolvovala 14.10.2017. Čakalo ma ešte druhé kolo kurzu s konkrétným zameraním na prácu s deťmi s VP a OP ktorý mal byť 4.11.2017. V piatok 26.10 mi riaditeľka oznámila skončenie pracovného pomeru( po 2 skúšobnej dobe) ( kedže som nemala absolvovaný 2 kurz zatiaľ som pracovala s terapeutmi aby som spoznala deti a ich správanie a diagnózu. ). Podľa zákonika práce nemôže byť skúšobná doba predlžovaná (obidve skúšobné doby boli na dobu neurčitú)
Mala právo ma vyhodiť aj ked podla zakona už som podla všetkého v normálnom pracovnom vzťahu?
ivka70
29.10.17,14:08
Popis dlhy ale nejasny:
Mas 2 rozne po sebe nasledujuce zmluvy na dobu neurcitu, kazdu so skusobnou dobou?
c.t.a007
29.10.17,14:12
Mam dve zmluvy:obe su na dobru neurčitu- na jednej je 3 mesačná skušobná doba na druhej 2 mesačná skúšobná doba. Moja otázka znie môže mi zamestnavateľ dať po troch mesiacoch zas skúšobnu dobu keď zo zákona nesmie skúšobnu dobu predlžovať? ja som nastúpila na tu istu pozíciu ktorú mi potvrdil v telefóne ale na papier mi napísal zas inú pracovnú dobu
ivka70
29.10.17,15:39
Zamestnavatel ziadnu skusobnu dobu nepredlzil, dal ti novu zmluvu aj s novou skusobnou dobou, co je pri zmluve na dobu neurcitu moze.
Len pri opakovanych PP na dobu urcitu nie je mozne opakovane dat aj SD.
Tvoje skoncenie PP v skusobnej dobe druheho zamestnania je platne.

Namietky k zmluve si treba uplatnit pred jej podpisom.
c.t.a007
29.10.17,16:14
takže je v poriadku ked mi dal zmluvu úplne inu aj ked sme sa dohodli na inej? Ja som ju podpísala pod natlakom
ivka70
29.10.17,16:17
v poriadku to nie je, ale podpisala si a natlak spatne nedokazes. Bolo by to slovo proti slovu. Argumenty si mala v rukach do casu, kym si novu zmluvu nepodpisala.
c.t.a007
29.10.17,16:18
a ako sa ešte môžem braniť?
ivka70
29.10.17,16:59
teraz uz nijako, tvoj PP skoncil, hladaj si inu pracu