15Monika
30.10.17,10:12
Ahojte,
chcela by som sa vás opýtať ako riešiť stravovanie zamestnancov v našej firme. Pracujú v jednosmennej prevádzke 8 hodín denne . Stravovanie nám zabezpečuje stravovacia firma. Zamestancom počítame 45% z celej čiastky a ostatnych 55% preplacáme my ako firma. Niektori zamestnanci nechcú chodiť na obed (ze vraj im nechutí) alebo sa stravujú individuálne ( zabezpečujú si samy obed).
Týmto zamestnancom máme poskytnúť stravné lístky? Ako by ste riešili tento problém.
Ďakujem
Tweety
30.10.17,09:18
Zo zákona, konkrétne §152 ZP , máte zabezpečené stravovanie, tým, čo na obedy nechodia, nie ste zo zákona povínní zabezpečiť stravovanie inak.
ivka70
30.10.17,09:21
Svoju zakonnu povinnost si firma plni, nemate ziadnu dalsiu povinnost davat niekomu stravne listky, pokial nema napr. od lekara potvrdenu nutnost stravovat sa individualne.

Zapracujte na kvalite zabezpecovanej stravy, nikoho ale nutit ju odoberat, nemate. Ale ani povinnost ju zabezpecovat inak.
Akonahle zacnete davat niektorym zamestnancom stravne listky, lebo chcu, budu ich chciet vsetci.
15Monika
30.10.17,09:26
Ďakujem za komenty, už sme tretí krát menili stravovaciu firmu. Stále sa nájde niekto komu nevyhovie... Však nedá sa každému vyhovieť vo všetkom.
dmc
30.10.17,16:16
podla mna - prave "gastracmi" vyhoviete vecsine
Kabaka123
31.10.17,17:14
Celkom nesúhlasím, jaša stravovacia prevádzka varí tiež mizerne. Ale stále je mi pohodlnejšie, že mi jedlo prinesú hotové za 1,15 (cena 4ň Ako každý deň míňať 3,50 na komplet menu alebo kupovať bagetu.

Ale gastráče by to poriešili.

Aj (my) zamestnanci to navrhovali v KZ neprešlo, lebo strava je zabezpečená.