Martinbiro
28.07.06,08:56
Dobry som szco a tiez pracujem na TPP, odvody do socialnej platim 2288,- ale nie dobrovolne :) . Kedze si platim aj ako szco odvody tak by som mal mat pri marodke 2 x vyplatenu marodku a to od zamestnavatela a tiez ako zivnostnik od socialnej , je to naozaj tak ?
zuzanar
28.07.06,07:01
Áno, potrebuješ ale vystaviť od lekára dve potvrdenia.
bendži
28.07.06,07:24
Ešte doplním že následne ako SZČO máš nárok na "krátenie" čiastky odvodov v sociálke aj v zdravotnej poisťovni za obdobie, ktoré si bol PN
Martinbiro
28.07.06,17:11
Áno, potrebuješ ale vystaviť od lekára dve potvrdenia.

potvrdenie od lekara si mozem iba prefotit lebo pacient moze mat len jedno potvrdenie s jednym cislom marodky . pytal som sa u lekara ci da dve a ze to nieje mozne a mam si prefotit :)
Martinbiro
28.07.06,17:17
kratenie ako vypacitam ? ked platim minim . VZ 2288, vypocitam 2288 / pocet kalendarnych dni x pocet dni marodky ? a toto odpocitat stoho VZ
bendži
28.07.06,17:24
Ja mám pomerne čerstvé informácie že lekár má vydať dve potvrdenia (vybavovala som podobný prípad na sociálke minulý mesiac), na jednom potvrdení bude uvedené že je pre SZČO, druhé potvrdenie je pre teba ako zamestnanca s názvom zamestnávateľa... Ohľadom krátenia je najlepšie opäť spolupracovať priamo so sociálkou, mne pani poradila spôsob, že má szčo zaplatiť nasledovné odvody v plnej výške a následne si dať vyrátať v sociálke preplatok a tento si dať vyplatiť...
Martinbiro
28.07.06,17:37
Ja mám pomerne čerstvé informácie že lekár má vydať dve potvrdenia (vybavovala som podobný prípad na sociálke minulý mesiac), na jednom potvrdení bude uvedené že je pre SZČO, druhé potvrdenie je pre teba ako zamestnanca s názvom zamestnávateľa... Ohľadom krátenia je najlepšie opäť spolupracovať priamo so sociálkou, mne pani poradila spôsob, že má szčo zaplatiť nasledovné odvody v plnej výške a následne si dať vyrátať v sociálke preplatok a tento si dať vyplatiť...

dakujem za radu no uvidim co sa da robit pondelok navstivim lekarku este raz cize musim ma 2 rozdielne marodkove papiere s dvoma identifikacnymi cialami, tak ?
a tu socialnu urobim tak ako si vravela