učtovníčka
31.10.17,11:21
Podnikateľ podniká roky v penzióne. Zhorší sa mu zdravotný stav a stáva sa Zťp.
Je plátca DPH ale zo zdravotných dôvodov už podnikanie tak nejde lebo sa nevie naplno venovať. Obrat je za 12 mesiacov tesne pod hranicou povinného plátcu takže mu asi neschvália skončenie DPH. Ak by nebol plátcom DPH môže využiť zákon že ako Zťp nemusí tržby evidovať registračnou pokladnicou? Predpokladám že ako plátca Dph to neprichádza do úvahy, alebo áno. Neviem to nikde dopátrať. Zákon pamätá len na malých živnostníkov, alebo by sa to mohlo aplikovať aj v takomto prípade keď má aj 3 zamestnancov? Prosím o Váš názor. Ďakujem
veronikasad
31.10.17,10:34
Čo tým získa, keď nebude evidovať tržby ERP? Na každú prijatu hotovosť musí vystaviť ocislovany paragon. To sa mu zdá pre neho aj účtovníka jednoduchšie? Robila som ucto zivnostnika do zdravotným postihnutím, platitela DPH, nad odhlásenim ERP ani neuvažoval.
veronikasad
31.10.17,10:36
Pozri do RZZP za rok 2015 a 2016, či ma neupraveny vymeriavací základ nižší ako minimálny. Ako občan so zdravotným postihnutím nemusí platiť preddavky z minima.
učtovníčka
31.10.17,10:48
Inšpiroval sa na jarmoku kde videl stánok Zťp a teraz po mne chce aby som mu zistila či by sa to nedalo aj u neho. Môže byť teda plátcom DPH a dávať číslované bloky. To už sa teším na ručné sčítavanie bločkov.
veronikasad
31.10.17,10:53
Dalo, ale neviem si to v praxi predstaviť. Ak tým sleduje krátenie tržieb, nekomentujem ...
veronikasad
31.10.17,10:56
Vo vzťahu k zákazníkovi vždy vyzerá serióznejšie doklad z ERP ako nacmarany paragon
Katy a R
31.10.17,11:53
inak ja som nedávno dostala doklad z pokladne (tiež na jarmoku), kde bolo vyznačené, že ide o ŤZP - určite je to výhodnejšie pre učtovanie, ako všelijaké iné doklady - či?
do bločkovej lotérie sa nedal použiť ;) (tóóóľká škoda:))