MichalKT
31.10.17,17:41
Mám otázku ohľadne vypísania správy o nehode, ktorá sa dodáva pri uzatvorení PZP. Je potrebné ju vypísať aj v prípade, že nehodu riešila aj polícia? Ďakujem
misoft
31.10.17,16:51
Polícia rieši to, kto bol vinný, kto porušil predpisy. Nerieši poškodenie vozidla - to bude riešiť obhliadateľ škôd z poisťovne. Haváriu samozrejme musíš poisťovni nahlásiť, priložíš od policajtov (kópiu) protokolu, ktorý spísali s tebou pri vyšetrovaní havárie. Prípadne - aj poisťovňa si to overuje na polícii.
buchač
31.10.17,16:53
Polícia vydáva protokol o nehode. Ten je potrebný pri likvidácii škody na Slovensku v poisťovni.

Či je alebo nie je, to je v podstate aj nepodstatné. Aj keby nebolo potrebné doložiť protokol, vždy je lepšie priložiť k dokumentácii ako nie.
MichalKT
31.10.17,17:01
Od polície mam "potvrdenie o účasti na dopravnej nehode" kde sú moje a jeho meno, EVČ áut, čísla PZP... A číslo pod ktorým má polícia evidovanu nehodu. Podľa toho čísla si ma poisťovňa žiadať správu od polície. Spomínanú správu o nehode mi nechceli policajti dať (kópiu) kvôli jeho osobným údajom. Pani z poisťovne však pýtala od neho podpísanú správu o nehode ktorá sa nosí v aute. Tú sme však nespisali, keďže to riešili policajti. Nemôžem to už teraz riešiť keď je dosť hodín a zajtra sviatok. Tak som chcel vedieť Váš názor aby som vedel čo jej povedať.
Martuk
31.10.17,17:05
určite doporučujem aj napriek policajnému protokolu spísať správu o nehode. Totiž policajti majú strašne veľa času, tebe protokol nedajú, aj keď sa ťa dotýka a potrebuješ ho k pokročeniu poistnej udalosti, a kým si ho poisťovňa vyžiada, kým príde, kým sa zaradí do zoznamu dokladov a bude sa ďalej pokračovať, tak to môže trvať aj pár týždňov. Z mojej praxe, keď som ešte robil v poisťovni, som mal takýchto prípadov dosť. Pokiaľ nebol problém s určením vinníka, nahlásením oboma stranami a pod. tak stačila správa o nehode (vyplnená a podpísaná oboma stranami) a behom pár dní už poisťovňa posielala plnenie. Keď do správy o nehode uvedieš, že danú škodu riešila aj polícia, trebárs z toho a toho mesta a či to bola štátna alebo diaľničná, tak ako už písal misoft, poisťovňa si to vie overiť.
MichalKT
31.10.17,17:09
Len je problém ten, že tú našu správu sme nespísali, ale tá policajná sa uzavrela a podpísala priamo na mieste...
jelalim
31.10.17,18:05
Bud to riesis ako skodovu udalost a vypisete a obaja podpisete spravu o nehode, alebo to riesite ako dopravnu nehodu a volate policajtov. Ked tam boli policajti, druha strana mohla odmietnut podpisat spravu o nehode, tak isto dodat potrebne udaje. Na to tam boli policajti, ktory to vedia dodat.

Na nahlasenie nepotrebujes nic, k likvidacii si poistovna vyziada hlasenie od policie.
Martuk
31.10.17,18:43
no pokiaľ máš toto potvrdenie o účasti na dopravnej nehode spolu s údajmi, ktoré si uviedol, tak by to malo stačiť, dokonca podľa mňa je toto potvrdenie dôležitosťou a významom nadriadené správe o nehode (v správe o nehode je možné uviesť hocičo, kdežto pri policajnej správe to už tak jednoduché nie je, keďže polícia pravdepodobne preveruje všetkých účastníkov, či už na mieste, alebo neskôr). Každopádne prilož kópiu tohto potvdenia k hláseniu poistnej udalosti, daj si ho oraziť a podpísať, aby sa nestalo, že šak ste nič nedoložili, aby si mal doklad a uvidíš, ako to dopadne. Ďalej to už potom treba riešiť cez poisťovňu.
MichalKT
31.10.17,18:48
Ok. Ďakujem. Tiež som si myslel to isté. Len neriešim to ja s poisťovňou a nedalo sa tam už volať tej pani co to vybavuje... Samozrejme ten papier čo som dostal v tej poisťovni majú. Preto som nechápal čo stále riešia.