MySpace
31.10.17,19:48
Neexistuje nejaká možnosť ako v živote odbúrať psychické bloky a podobné veci, ktoré sa mi tvoria kdesi v hlave z nevôle robiť niečo, z obavy, že to bude ťažké, zo strachu, že mi to zhltne všetok čas, strachu, že to nezvládnem, zlyhám, nestihnem iné úlohy s väčšou prioritou atď.

Navyše zbytočne oberajú o energiu, vznikajú nedoriešené úlohy a tým čo riešim musím venovať energiu na prekonanie sa. Či vlastne celý život je len o prekonávaní sa a tým sa potom dosahuje úspech? Ja by som tak strašne chcela venovať sa veciam, ktoré mám, napr. naučiť sa nový cudzí jazyk a nie zbytočne venovať energiu na sebaprekonávanie sa a prehováranie, že už musíš s tým konečne začať, už tá pracovná / domáca úloha nepočká atď.
alaya1
31.10.17,18:52
Myslim, ze sa to moze nazvat aj prekonanie lenivosti do urcitych cinnosti. Lebo vzdy si nachadzame mnozstvo vyhovoriek, preco nie, ale ani jednu, preco ano. Ostava len tu aktivitu urobit, ak je potrebna, ak nie, neriesit to.
taiko
31.10.17,19:01
Podla mna, ked sa Ti nechce nieco robit, tak to robit nemas. Nezamyslaj sa nad tym, co sa Ti robit nechce, ale nad tym co sa Ti robit chce ;)
Ja viem pri programovani stravit 10 hodin aj do 05:00 a nik ma nemusi prehovarat a pritom mnohokrat ani neprogramujem nieco do roboty, ale len tak pre seba pre radost a preto, lebo sa nieco nove ucim ;)
alaya1
31.10.17,19:04
a ked sa mu nechce robit pocas pracovnej doby? Napr. pri pasovej vyrobe? :)
jslancik
31.10.17,19:05
hm, hm... Mne sa z tvojej otázky (a mnohých iných) zdá, že máš toho veľa a máš veľké plány a nároky na seba. Nemôžeš sa naplno sústrediť na primnoho úloh. Musíš si vybrať, čo je dôležité, nemôžeš si toho na seba naložiť priveľa. Tzv. psychohygiena je dôležitá. Hlavu treba často "čistiť".
Druhá vec. Ak máš problém s time managementom resp. prinútením sa urobiť to, čo urobiť chceš, tak pomáha diár (papierový alebo ako program v mobile či PC). Spraviť si to-do list na každý deň a postupne odškrtávať, čo už je hotové. A po "vyčistení" zoznamu oddychovať a venovať sa záľubám (vyčistiť si hlavu od toho, čím si sa zaúkolovala).
kukučka
31.10.17,19:20
Vzhľadom k zadanej otázke je to od teba hlúpa poznámka, k taikovej odpovedi tiež.
MySpace
31.10.17,19:21
Tak to už je horšie, tam by som asi aj ja bola tým stresom a Deadline donútená, že niet inej cesty a nie je času nazmar... Lenže, čo keď tam toho času je viac, žiadny stres a nie som nútená a mám tie psychické bloky - niečo v hlave cez čo sa musím prekonávať, a potom veľa toho odsúvam do najkrajnejšieho bodu? Pritom by som tak veľmi chcela s tým niečo vedieť spraviť a posunúť sa v živote ďalej, nech nestagnujem.
alaya1
31.10.17,19:21
kukucke - preco hlupa, ved pise, ze aj pracovna...."už tá pracovná / domáca úloha nepočká atď."... ale OK.
P.S. napis ty- mudru :)..rada sa poucim, ... :)

Inak za mojim prvym komentom bol smajlik.
kukučka
31.10.17,19:31
Vraj máme vrodené len dva "strachy", zo smrti a z výšky. Predpokladám, že máš vysoké pracovné nasadenie a len ty vieš, či sama od seba, alebo od šéfa. Pripadáš mi podľa otázky rozdvojená /nepozerala som tvoj profil/ a mala by si sa zavčas zastaviť a porozmýšľať, ktorým smerom chceš ísť a čo si ochotná pre to urobiť, ale hlavne čo si ochotná obetovať.
Zrejme ten čas nastal.
Doplnené: alebo si mala na mysli prokrastináciu (https://uspech-ako.sk/prokrastinacia/#diskusia)?
alaya1
31.10.17,19:33
"Pripadáš mi podľa otázky rozdvojená ".... to je teda pecka.
alaya1
31.10.17,19:37
MySpace - ak si clovek nalozi viac, ako zvlada, potom ma tieto pocity. Skus nalozit len tolko, kolko s nadsenim vykonas. je to vsak tazke, hlavne v praci.
Anika61
31.10.17,20:00
No netreba sa nad tým hlavne tolko zamýšľať....niekde som čítala,že ak nejakú činnosť nevykonáš do 5 minút od prvého nápadu a začneš o nej uvažovať -prečo-ako -sa to" nedá" tak ju väčšinou neurobíš....a mimochodom si dosť protirečíš...na jednej strane píšeš z" nevôle robiť nieco" -na druhej "ja by som tak strašne chcela".....tak chceš -či nechceš :-)..........niektoré činnosti v živote robiť musíme 'či sa nám chce či nie :-)............no veď sa nemusíš vlastne ani učiť napr.ten cudzí jazyk ak sa rozhodneš ,že budeš radšej /čo ja viem/ vysádzať mestskú zeleň,hrabať opadané lístie.........
......človek sa vlastne prekonáva"a posúva ďalej, tým,že prekračuje svojím snažením ,učením,prácou svoje pomyselné hranice a väčšinou to robí pre svoju spokojnosť a teší sa,že to dokázal.
korela
31.10.17,20:07
Ja by som to v prvom rade asi nenazvala blokmi. Ak zažiješ skutočný blok, to bude trochu ťažšie riešenie.
Ak ti to veľmi prekáža, zájdi za niekým.
taiko
31.10.17,20:09
@myspace mozes dat nejaky konkretny priklad ? Situacie, ulohy a bloku ?
kopretinka
31.10.17,22:57
keď niečo chcem robiť,tak to predsa robím a urobím,lebo chcem,keď niečo musím,tak to tiež urobím,lebo musím.........tak vôbec nechápem,čo riešiš.
Ak niečo nechceš robiť,tak to jednoducho nerob..........
Ja žiadne bloky nemám,ja som len lenivá alebo unavená,ale keď musím,tak musím,a keď nie,tak to nie je nič,z čoho by sa zrútil svet,ak to neurobím.
Moderne sa tvojmu "problému" hovorí prokrastinácia.