Chaosos
01.11.17,12:04
Zdravím :)

Potreboval by som pomôcť s poisťovňou Generali

K veci: Honda ročnik 2017 je poničene z dôvodu zrazenia jeleňa na diaľnici.
Odhadovana cena škody je okolo 10-11 tisíc, auto ma čistu hodnotu teraz 18 tisíc -> čiže na totalku treba okolo (70%) 12 500.
Radi by som to zahrali na totalku, pretože mame aj GAP, čiže by nám aj spoluučasť netreba platiť.

Hačik je v tom, že to mame na štvrtinky ako požičku,(1/4) štvrtinu už mame splatenu. Čiže nevieme, či mamé nejake pravá domahať sa niečoho...?

Auto nemáme už mesiac a nahradné nám nedali. Povedali nám, že nejaký diel im chyba a musia čakať z Japonska naň, ktorý najskôr budu mať v decembri.Auto ešte nezačali opravovať.

Takže otázka na Vás: Je nejaka lehotna doba dokedy nám maju dať opravené auto a či nejaka šanca, že poisťovňa nám da ešte totalku?

Obraciam sa na Vás, možno už mate nejaku skusenosti, da sa s tým niečo robiť alebo to nechať tak?

Za odpovede vopred ďakujem
__________________________________________________ ______

EDIT:Generali ma síce 85% ale oni to menia, ten čo nám spisaval tak povedal, že najmenej 70%. Ale aj tak, prehodnotili sme to, že bolo by to na dlho presviedčať ich aby nám vyšli v ustrety...

Ďakujem veľmi pekne za rychlu a odozvu a prejavenu pomoc -> Ice Dive , alaya1

Z mojej strany všetko, čo sa týka otázok.
Prijemný zvýšok dňa
ivka70
01.11.17,11:52
chces snad urobit poistny podvod????
Ice dive
01.11.17,12:15
otázkou je, aký máte produkt...nakoľko záleží od podmienok, od akej hodnoty definujú totálnu škodu... myslím, že Generali má totálnu škodu od 85 %... keďže píšeš, že náhradný diel príde až v decembri.... znamená to, že poisťovňa auto obhliadla a opravu povolila... t.j. oprava je ekonomicky účelná a auto ti opravia... lehota dokedy má poisťovňa dať auto opravené neexistuje.... existuje len povinnosť poslať peniaze do 15 dní od doloženia posledného dokladu... t.j. ak diel príde v decembri a servis vystaví faktúru tak od predloženia faktúry poisťovni má táto 15 dní na to, aby ju skontrolovala...
buchač
01.11.17,12:47
No schválne daj, o aký konkrétny diel a o aký typ Hondy sa jedná.
alaya1
01.11.17,13:02
Ak na splatky precitaj si zmluvu, ktoru si podpisoval.Pripadne sa dotazuj u splatkovej spolocnosti

Moj muz mal havarku na Honde accord- celna zrazka s vozidlom Jeep, ktory isiel v protismere. Cely predok sme mali vsunuty do vozidla, vsetky airbegy vyletene, zazrak, ze to prezil len s posunutymi platnickami. Ale nam dali totalku. Auto vsak vyzeralo strasne. Naprava posunuta okrem ineho. Bolo to vsak pred 9 rokmi, takze neviem, ako uznavaju totalky teraz.
afrikánka
01.11.17,13:09
@buchač
Tá podotázka sa mi páči...ale tuším som už zazrela, že Honda-accord...nie?
bettylou
01.11.17,14:09
na to sú vypracované tabuľky
buchač
01.11.17,15:27
buchač > Civic, A- stlpik
========

Kuwa...Teda, poviem Ti....špecifikácia jak sviňa !!!
Lebo ja poznám zo dva druhy stlpikov :
- riadenia
- karoserie

...a jednotlivých typov Civic je do bludu....
afrikánka
01.11.17,16:13
Dala som ti mínusku, tvoju odpoveď považujem za komentár, aj napriek tomu, že Farizej ti dal užitočné