danka1822
02.11.17,09:50
Prosím o radu. 7 mesačnému kocúrikovi zistili parazita giardia. Boli mu nasadené lieky - dávame 3 deň, je izolovaný. Vodu pije, ale odmieta stravu, resp. zožerie veľmi máličko (trošku z mačacej kapsičky) mäsko ani granule nechce. Podávame aj pastu pre mačky v rekonvalescencii, ale mám obavy o jeho stav, nakoľko je veľmi schudnutý. Poraďte, ako by som mu mohla pomôcť, resp. ako do neho dostať jedlo príp. aké, aby trošku zmocnel.
arizona
02.11.17,10:53
co mu konkretne davas jest?Ake znacky granul,ci konzerv?Co okrem toho?
vlado 33
02.11.17,15:32
Svokra varí v kuchyni guláš

Malý kocúr sa pritúli k jej nohe a mňaukaním si vyprosuje kúsok mäsa. „Vypadni!“ kričí naňho svokra a odkopne ho do kúta.

Vzápätí prichádza zať z práce, posadí sa k stolu a svokra mu hovorí: „Uvarila som výborný guláš len pre teba,“ a naberie mu plný tanier. Skôr než začne jesť, pritúli sa k nemu kocúr a prosí o kúsok mäsa.

Zať mu ho hodí so slovami: „Daj si, miláčik.“ Kocúrik mäso zhltne a vzápätí leží rozpleštený na zemi a nedýcha. Zať sa rozľútostí a zakričí na svokru: „Tak otráviť ste ma chceli, vy beštia!“ a vypáli jej facku. Kocúr pootvorí očko a pomyslí si: „To máš za to, ty ku*va lakomá!“
misoft
02.11.17,17:54
Nie som veterinár.... ale! Skúsiť striedať kapsičky od rôznych výrobcov (aby to nebolo len jednotvárne). Stravu mu deliť (kapsičku) na niekoľko menších dávok (aby v miske nezostávali zvyšky). Misku pravidelne po každom nakŕmení riadne umyť + raz denné misku omyť riadnou horúcou vodou (pre prípadné vylúčenie kontaminácie parazitom od samotného kocúrika). Mäso - v žiadnom prípade surové, ak už, tak tepelne spracované, najlepšie kuracie. Vodu mu meniť i trikrát denne, nech je stále čerstvá a čistá.
Záchodík - ak naň chodí - použiť výstelku na základe bentonitu (hrudkuje moč a vysušuje mačacie výkaly. Toto ale polezie do financií - túto výstelku denne meniť, nakoľko parazit sa môže s výkalmi vylúčiť do podstielky a potom sa opäť môže preniesť späť.

Nech sa drobcovi darí - skúste to.
bettylou
02.11.17,18:20
surové mäso na drobnejšie kúsky nechce? kuracinu, resp hovädzinu, myš bude asi momentálne problém. nejakú prirodzenejšiu stravu ako kapsičky, možno..
pravdepodobne hnačkuje, a ak má nasadené Fenbendazole and metronidazole, tak mu pár dní chutiť ešte nebude, musí veterinár určiť dávky, hádam to koco vydrží (mal by), potom sa doje
danka1822
03.11.17,10:31
toto bolo zaujímavé. ale nevhodné...
afrikánka
03.11.17,11:24
Musím ťa opraviť
Surové mäso sa môže, ale najskôr musí byť minimálne 48 hodín hlbokozmrazené. Po takejto úprave sa podáva mierne zohriate, narezané na malé kúsky. Všetka hydina, hovädzie, ryby, okrem bravčového a králičieho.
Takáto strava je určite pre mačky vhodnejšia a prirodzenejšia, ako kapsičky, konzervy, granulky a iné pamlsky, ktorými sú zahltené predajne a eshopy.
Samozrejme najvhodnejšie je, ak mačka má slobodu pohybu a môže loviť.
misoft
04.11.17,08:54
Tvoj pohľad na vec.... hlbokomrazené mäso (teda okolo -30°C) - baktérie toto prežijú, po rozmrazení sú opäť aktívne. Po tepelnej úprave (nad 80°C a je to dokázané) - skoro všetky sú zničené (ovšem, ak to nie sú extrémofilné baktérie niekde z hĺbky mora 4000m zo sopečných výduchov na zemskom zlome (tie vydržia až okolo 150°C, nepotrebujú kyslík - potrava je im síra).
Mimochodom - prežili dokonca baktérie vystavené kozmickému chladu a kozmickému žiareniu....
korela
04.11.17,09:44
V každom prípade si dajte pozor predovšetkým na seba, aby ste ho od neho nechytili. Ak je obsah človeka čriev prázdny, živia sa výstelkou tenkého čreva, čo je veľmi bolestivé.
http://www.wikiskripta.eu/w/Giardia_lamblia
misoft
04.11.17,15:20
Takže môj komentár nižšie predsa mal pravdivý základ - na rozdiel od niekoho, čo tvrdil niečo o mrazenom mäse....
taiko
04.11.17,20:48
Mozno Royal Canin Convalescence Support prasok by pomohol ? https://krmivo-psy.heureka.cz/royal-canin-vd-convalescence-support-10-x-50-g/specifikace/#section

"Krmivo Convalescence Instant Diet je možné zředit vodou a podávat pomocí sondy či injekční stříkačky nebo k přímé konzumaci. Prášek lze také zamíchat do každodenní stravy zvířete. "
korela
04.11.17,21:22
Asi nebudeš nadšený v tomto prípade mojou odpoveďou. Podľa mňa, človek sa môže snažiť pripravovať pre mačku mäsko, ale je ak vonku schopná zožrať všetko možné ako niektoré psy, tak zbytočná námaha a iba pravidelne odčervovať. Iné je, ak sa z bytu nepohne.
.
Pred 30 r. tu nebol internet, tak informácie o parazitoch boli v spoločnosti skúpe. V hore uvedenom linku som sa dnes dočítala v časti Patogenéza a Klinický obraz ..."malabsorpce vitaminu B12, deficit disachridázy a laktózová intolerance;
bez léčby vzniká chronická giardióza (až v 50 %);
může se poté vyvinout céliakie."
Moje augustové dieťa mi odrodili dve krásne dobré bytosti, jedna z nich pôrodná bezdetná ešte mladá asistentka mala doma mačku, ktorá s nimi stolovala normálne aj pri hosťoch, tanier na stole. Stačilo možno iba raz priložiť mačičku ku svojej tvári a vo vlasovej časti sa mohli uchytiť vajíčka. Letné horúčavy práve kulminovali, ktovie, koľko detí sa mohlo takto v pôrodnici nakaziť, i keď ako píšu, dojčené deti sú pred nimi chránené.
Naše dieťa prišlo do sterilného bytu, podnes si kladiem otázku, kde k tým lambliám prišlo, prečo som rok a pol nespala aj s ním, kým sa na ne neprišlo. Takže od dnes budem zasa žiť v tom, že na príčine mohli byť mačky, pretože suseda vláčila denne z práce surové mäso a potme ho rozhadzovala po dvore. Takže kŕdle mačiek chovala z celého okolia. Už je dávno preč, a mohlo to mať dopad aj na jej jedno dieťa, ktoré predčasne opustilo svet so zvláštnou dg. Črevnou.
..
Neviem si predstaviť, aby mi mačka chodila po kuchynskej linke, po stole, ani keby bola zo zlata. A zaručene by som tam každé ponúknutie odmietla.
Psa možno hygienicky opatriť sprchou každý deň aj viackrát, ak je bytový. Mačka sa stále síce celá čistí, ale neviem čo sa tým všetko dosiahne.
Byť majiteľom chorého kocúrika, dám celú rodinu v okamihu na lamblie vyšetriť. Ak nechce získať anémiu, celiakiu a pod. Neviem, či tie mačky stoja zato. Majú aj plusy, ako každé zvieratko, ale toto pre mňa nie.
Aj tak sú premorené všetky.
.
Ospravedlňujem sa mačičkárom za názor.