janica777
02.11.17,15:16
Potrebujem vystavit fakturu na tovar, ktory ide do EU konkretne CZ. Firma, ktora ho nakupuje je platca dph. Teda vystavim tovar bez dph spolu s dodatkom o zdaneni v danej krajine. Potrebujem vsak vediet co s dopravou. Teda cena za kuriera, ktory mu to doruci. Mám to rozpocitat do ceny tovaru, alebo zadat samostante ako dodanie kurierom a tiez cenu bez dph?

Dakujem
Reina
04.11.17,21:24
Ak ide o prepravu toho tovaru a dáte to do faktúry, tak bez dane.Hlavné je dodanie tovaru, ktoré je oslobodené, tak potom to isté bude pri tom prepravnom ako vedľajšie dodanie k oslobodenému tovaru.
Ak by to bolo faktúrované ako preprava na osve FA, tak ide už o službu, kde by sa postupovalo v súlade s § 15 ods. 1. Síce tiež bez dane ale s prenosom daňovej povinnosti a to v Súhrnnom výkaze sa vykazuje s kódom 2, čo pri dodaní tovaru je to bez kódu.