AHT
28.07.06,10:45
Prosim Vas surne potrebujem poradiť, či stačí na daňový úrad nahlásiť len listom, že nám vznikla povinnosť platiť daň za zamestnancov alebo tam musí sa ísť osobne. ĎAKUJEM
mysimis
28.07.06,09:08
Mala by si sa príhlásiť za platiteľa dane zo závislej činnosti na predpísanom tlačive.
alušik
28.07.06,10:14
Mala by si sa príhlásiť za platiteľa dane zo závislej činnosti na predpísanom tlačive.
Predpísané tlačivo neexistuje, pokiaľ sa to nevyplní hneď pri registrácii daňovníka. Ak to daňovník chce urobiť neskôr, stačí poslať žiadosť o registráciu platiteľa dane zo závislej činnosti. Robila som takto registráciu začiatkom tohto roka a bolo to OK.;)
STRELEC
28.07.06,14:38
Predpísané tlačivo neexistuje, pokiaľ sa to nevyplní hneď pri registrácii daňovníka. Ak to daňovník chce urobiť neskôr, stačí poslať žiadosť o registráciu platiteľa dane zo závislej činnosti. Robila som takto registráciu začiatkom tohto roka a bolo to OK.;)Sme sice jeden štát, ale každý úrad si robí niektoré veci ako chce. U nás (PO-I.,II.,Sabinov) platí "tlačivová" verzia.
A ešte pre doplnenie. Povinnosť zaregistrovať sa nevzniká tým, že som zrazil daň. Vzniká ak vzniká zamestnávanie, závislá činnosť.