Monika Šps
02.11.17,15:33
prenajala som si byt s tým že ho dalej prenajmem (tak je postavená aj najomna zmluva) ale zistila som že v byte býva majitelova este manželka s dieťaťom (su v rozvodovom konaní a byt je vylucne len jeho lebo ho kupil pred manželstvom) ona nechce najomnu zmluvu so mnou podpisať, ani platiť nájom ani odisť ....ako ju bud donutit platit alebo dostať preč.....podať žalobu za bezdôvodne obohatenie ?
Tweety
02.11.17,14:37
Tak toto je v kompetencii majiteľa.
Monika Šps
02.11.17,14:40
ale momentalne som disponentom bytu ja, zrejme preto byt prenajal lebo tam býva jeho manželka
Katy a R
02.11.17,15:18
Akú vlastne radu potrebuješ?
lebo keď si uzatvárala s ním zmluvu - bola si si byt obhliadnuť aj prevziať. Si nevedela, že tam jeho manželka býva? mal ti prenajať prázdny byt. keďže byt je jeho - mal by to riešiť on - ale netreba zabúdať, že ona zatiaľ býva v manželovom byte (sú stále manželia).
Alebo teba vlastne najal, aby si zaňho ťahala horúce gaštany? bezdôvodné obohatenie by si možno mohla pýtať od neho ;) ...??
Mirati
02.11.17,15:35
Vyzvala by som majiteľa na odstránenie vád plnenia, nech sa s ňou vysporiada sám, alebo by som požadovala zníženie ceny nájomného, prípadne odstúpila od zmluvy.

Ale to záleží od toho, čo chceš dosiahnúť.
vicktor
02.11.17,15:43
Majitel ti prenajal byt, zatajil ze je obyvany, zobral peniaze a je ta tebe si ten byt vyprazdnit??? Kolko si mu zaplatila? Pytaj peniaze naspat, najomnu zmluvu ukonci.
Povodne si chcela prenajimat prave jej?
(Fajn zapletka do telenovely.)
taiko
02.11.17,22:10
v akom vztahu si s majitelom bytu ?
Mária27
03.11.17,20:32
Manželka má v byte právo bývať. Po rozvode bude mať právo bývať v tom byte, pokiaľ nebude mať náhradný byt. Právo bývania je silnejšie ako právo nájmu.
arizona
04.11.17,05:01
Prenajimatel s tebou dobre vybabral.
Manzelku s dietatom nemoze z bytu vystahovat,musi jej najst nahradne byvanie.
Tym, ze byt prenajal tebe,chce robit naprieky manzelke,asi si mysli, ze sa odstahuje,ked byt prenajal tebe. Ona by samozrejme bola hlupa,keby to urobila.Co asi vie a v byte zostane...
Asi aj preto majitel suhlasil,aby si jeho byt prenajimala dalsim osobam.Zbabelo hodil "svoj horuci zemiak" na cudzie osoby a on caka iba na peniazky z prenajmu :D

Kto zostal medzi dvoma mantinelmi si ty. Ak ti pred podpisom zmluvy zatajil, ze byt je obyvany, trvaj na neplatnosti zmluvy
buchač
04.11.17,06:56
Vidina peňazí a bezprácneho zisku je v našich končinách veľmi silná, ba nedozierna...viď vetu " prenajala som si byt s tým že ho dalej prenajmem".