jana pociskova
02.11.17,20:48
veronikasad
02.11.17,20:00
Nie, v mesačnom výkaze do SP uvádzas každý poistný vzťah v samostatnom riadku.
jana pociskova
02.11.17,20:14
Dakujem velmi pekne za odpoved..:)
katkavar
03.11.17,12:49
Milá pani Pocisková, Vaša otázka je absolútne nepresná. Program, v ktorom Vám zamestnávateľ spracúva mzdy rozdeľuje príjmy z HPP a z dohody, vidíte to aj na výpl.páske. Dohoda je totiž zadané ako ďalšia činnosť (kódom dohody), takže aj odvody sa počítajú inak. Ale keďže viem, čo touto otázkou sledujete, tak Vás musím vyviesť z omylu - ak by Vaše kolegyne aj dostali dve výplatné pásky, exekučné zrážky by sa počítali aj z príjmu z dohody - teda z celkového príjmu u jedného zamestnávateľa...
jana pociskova
03.11.17,16:23
Milá pani Vargová...Vy musíte byt úplná Sybila...ked viete čo som touto otázkou sledovala...a mimochodom moja otázka je úplne jednoduchá...chcela som len vediet či áno alebo nie..ja som sa na exekúcie nepýtala... viem ako sa zrážajú z platu..
katkavar
04.11.17,20:20
Ach, jo, niekomu proste človek nevysvetlí... :( ...na neúplnú otázku neúplná odpoveď a potom aj neúplná rada kolegyniam...
Mila123
04.11.17,21:37
nie je to zakázané....ale neviem, akým programom spracúvate mzdy....u nás v Krose sa nedá.....ide o to, či ti do SP urobí ma MV 2 riadky , resp. rozdelí HPP a Dohodu a samostatné VZ
katkavar
04.11.17,22:17
Ako som písala nižšie, príjmy sú rozdelené na príjem z HPP a z dohody (vidno to aj na výpl.páske) a odvody sa počítajú z každého príjmu zvlášť, vo výkaze do SP idú v dvoch riadkoch.

Kros je výborný program, ale je z tých jednoduchších a neviem, či zvláda súbežné prac.pomery. Môj klient má program Vema, je veľmi detajlne prepracovaný, používajú ho nemocnice, školstvo, aj veľké spoločnosti... Na otázku položenú na začiatku nie je jednoznačná odpoveď áno alebo nie, pretože závisí od mzdového programu. Pani, ktorá otázku položila, určite nezaujímalo, ako sa vykazujú odvody do SP, ona nie je účtovník.