Oliverka
03.11.17,06:54
Prosím o názor: Zamestnanec s kratším úväzkom mal v jednom mesiaci 0 VZ do SP, lebo čerpal náhradné voľno za odpracovaný nadčas. Dostali sme list zo SP, že sa jedná o prerušenie poistenia, dôvod prerušenia 1 (čerpanie pracovného voľna bez náhrady mzdy). Podľa mňa si pracovník v SP zamenil náhradné voľno za neplatené voľno. Aký máte názor? Ďakujem.
ivka70
03.11.17,06:02
Podla mna vy ste si zamenili volno - v tom mesiaci, kedy cerpal nahradne volno, mal dostat mzdu za odpracovany cas.
Nemal dostat mzdu za nadcas vtedy, ked ho vytvaral.
veronikasad
03.11.17,06:12
V mesiaci kedy odpracoval nadčas, ste mu tieto hodiny preplatili?
Oliverka
03.11.17,06:12
Ďakujem, Ivka. A môže si zamestnanec odpracovať náhradné voľno o mesiac neskôr? S tým, že odpracovaný čas sa zaplatí po skutočnom odpracovaní o mesiac neskôr? Ďakujem.
ivka70
03.11.17,06:15
Moze si ho odpracovat neskor, ale mzdu musi dostat v tom mesiaci, kedy cerpa nahradne volno.
Ak ju dostane az o mesiac, ide o klasicke neplatene volno .... ako tvrdi SP. A o mesiac bude mat zaplateny nadcas (aj s nadcasovym priplatkom).
Oliverka
03.11.17,06:17
Áno.
veronikasad
03.11.17,07:02
Tak potom neide o náhradné, ale neplatené voľno, so všetkými dôsledkami voči ZP a SP
Oliverka
03.11.17,07:47
Ďakujem, vyriešime to teda neplateným voľnom. Na základe toho, čo ste mi Ivka70 spolu s Veronikasad napísali, by ma ešte zaujímalo, či teda neexistuje žiadna situácia vo vzťahu k SP, kedy by zamestnanec mal VZ 0 a poistenie by sa mu neprerušovalo. Ďakujem.