monika.hmirakova
03.11.17,09:50
Dobrý deň,
nemá niekto skúsenosti so záložným právom k hnuteľnej veci?
Zaujímalo by ma či môže toto záložné právo zavážiť pri žiadosti o spotrebný úver.

Ďakujem za odpovede
Chobot
03.11.17,10:51
Otázka položená príliš teoreticky. Skús trochu viac upresniť.
monika.hmirakova
03.11.17,10:56
ide o to ze som mala auto na leasing a po splateni som nedala vymazat zalozne pravo a ci pri posudzovani ziadosti o hypoteku / pozicku moze mat toto zalozne pravo nejaky vyznam... v sucasnosti ide cisto o hypoteticku otazku z mojej zvedavosti. Neviem ci zalozne pravo k hnutelnej veci je niekde viditelne a ci sa povazuje za bremeno.
misoft
03.11.17,11:57
Nuž neviem, ale pokiaľ počas leasingu bolo záložné právo na vozidlo, po splatení je tvojim majetkom a leasingová spoločnosť by mala toto záložné právo zrušiť.
vicktor
03.11.17,13:24
Auto na lizing si nevlastnila, tak ako si ho mohla poskytnut ako zaloh?
Nebol to bankovy spotrebny uver? Precitaj si zaloznu zmluvu co sa ma stat po splateni.
Chobot
04.11.17,20:39
A v prospech koho bolo zriadené to záložné právo? A ako si vedela, že je zriadené záložné právo? Kde si to mala uvedené?
monika.hmirakova
04.11.17,22:19
Auto na splatky z bazaru - zalozne pravo som podpisovala pri kupe v prospech poskytovatela uveru
dmc
05.11.17,05:29
Zalozne pravo k hnutelnej veci az taky vplyv na uver v banke mat nebude. Avsak splacanie auta - vyska splatok bude zapisna v uverovom registri - ktore banka pri poskytovani uveru kontroluje.
monika.hmirakova
05.11.17,11:30
To ma zaujimalo...auto je vyplatene predcasne vsetko sa platilo ako malo...mala som problem s inym leasingom....to ma len dodotocne napadlo ci to mohlo mat vplyv...
vicktor
06.11.17,08:45
A co sa tam v zmluve pise?
monika.hmirakova
06.11.17,14:52
Upresnim auto nolo cez spotrebny uver. Bola som hned majitel. Zalozne pravo bolo v prospech poskytovatela uveru...
O toto vsak neslo islo skor ci to ma vplyv na posudenie bonity ziadatela o uver/hypoteku.
Zalozne pravo som bola dnes zrusit a podla info od notarky - ano ma to vplyv
Dakujem
Prijemny vecer
vicktor
06.11.17,15:08
Ja si dovolim tvrdit opak - nema.
Vplyv ma zadlzenost, ale ty si uz uver mala splateny, t.j. ziadne dalsie splatky, tak druhej banke pri posudzovani hypo to vadit nebude.