daja
28.07.06,13:20
Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne
skocka
28.07.06,11:26
Vypĺňa sa Kód 1O
- 1. Štát
- O. Fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné...
a Platnosť zmeny Z - začiatok

Skočka
jankasm
28.07.06,11:28
Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne

Kód 2 - zamestnanec sa používa čisto pri odhlásení a prihlásení zamestnanca.
Pri vzniku DPN sa používa kód 1-O1 (aspoň ja to takto píšem, aj keď možno by stačilo aj 1-O) a pri začiatku dám Z - začiatok pri skončení K - koniec.
daja
28.07.06,11:31
ďakujem ste zlaté.
daja4
28.07.06,13:08
Ja píšem do všzp pri PN a OČR : 1.0 (tak som sa s nimi telefonicky dohodla v Nových Zámkoch-tam sú milé a ochotné ).
dugilu
09.08.06,11:25
Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne

uvádzajú sa kódy 1O Z-zaciatok ,K-koniec
2 sa uvádza pri nástupe nového zamestnanca 2 Z
alebo pri ukončení PPV 2 K
Dadena
09.08.06,13:41
Treba si vždy otočiť zadnú stranu oznámenia pre tú ktorú poisťovňu, a to je presne vypísané pri akej situácii a aký kód použiť. A bohužial je to ďalšie papierovanie, ale je to kvôli výške odvodov, aby ZP vedela, že vymeriavací základ bol ponížený z dôvodu napr. PN, OČR atď.
katka.hesskova
18.08.06,13:48
som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive


Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.
katkaj
21.08.06,06:16
som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive


Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenieffice:office" />:p>:p>

to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.

Áno každú PN nahlasuješ aj do zdravotnej poisťovne. Ale tiež treba rozlišovať či ide o náhradu príjmu PN ktorú platí zamestnávateľ alebo nemocenské ktoré platí Sociálna poisťovňa.
jankasm
21.08.06,06:42
Áno každú PN nahlasuješ aj do zdravotnej poisťovne. Ale tiež treba rozlišovať či ide o náhradu príjmu PN ktorú platí zamestnávateľ alebo nemocenské ktoré platí Sociálna poisťovňa.


Súhlasím s Katkou, len ju trošku opravím: už netreba rozlišovať náhradu príjmu a nemocenské, v tomto novom oznámení je to všetko pod jedným kódom. ;)
katkaj
21.08.06,06:46
Súhlasím s Katkou, len ju trošku opravím: už netreba rozlišovať náhradu príjmu a nemocenské, v tomto novom oznámení je to všetko pod jedným kódom. ;)

Ďakujem za opravu. Leto naším zamestnancom akosi prospieva a nie sú chorí, tak som ešte v starom režime :p
Ivček
24.08.06,07:29
Ak som v roku 2005 a v tomto roku nenahlásila na HO do ZP Práceneschopnosť zamestnanca, mala by som to urobiť dodatočne?
Za rok 2005 - rozlíšiť kódy : náhrada príjmu pri DPN 1deň-10deň
nemocenské 11 deň ....
tieto doby som neuviedla ani v ELDP. Musím urobiť opravné ELDP?
Tweety
24.08.06,07:32
Ak som v roku 2005 a v tomto roku nenahlásila na HO do ZP Práceneschopnosť zamestnanca, mala by som to urobiť dodatočne?
Za rok 2005 - rozlíšiť kódy : náhrada príjmu pri DPN 1deň-10deň
nemocenské 11 deň ....
tieto doby som neuviedla ani v ELDP. Musím urobiť opravné ELDP?
1. áno mala
2. áno
Ivček
24.08.06,07:36
díky už aj to idem opraviť. a môžeš mi povedať aké kódy boli vtedy náhrada a nemocenské?
Tweety
24.08.06,07:38
díky už aj to idem opraviť. a môžeš mi povedať aké kódy boli vtedy náhrada a nemocenské?
Každá poisťovňa to malá iné, akú potrebuješ?
Ivček
24.08.06,07:41
VŠZP, tam mám skoro všetkých poistených. a mám zaslať aj kópie PN?
Janiela
24.08.06,07:56
som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive


Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenieffice:office" />

to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?
katkaj
24.08.06,07:59
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?

PN na sociálnu poisťovňu sa posiela po 10 dňoch keď zamestnávateľ prestáva platiť náhradu a sociálna poisťovňa začína platiť nemocenské. Tak neviem čo konkrétne im oznamuješ a v čom majú problém
katkaj
24.08.06,08:01
VŠZP, tam mám skoro všetkých poistených. a mám zaslať aj kópie PN?

VŠZP kód pre DNP prvých desať dní = 25
kód pre nemocenské od 11.dňa = 19

Kópie PN neposielaš
jankasm
24.08.06,08:27
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?

Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p
katkaj
24.08.06,08:32
Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p

no chvíľu som pochybovala o čom je vlastne otázka kedže sa vyššie spomínala ZP. Ale otázka bola na SP tak som odpovedala na SP. Bolo by dobré popísať konkrétny problém aby sme vedeli lepšie odpovedať :)
Ivček
24.08.06,09:09
Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.
jankasm
24.08.06,09:16
Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.

Prikladám tlačivo
Jura
24.08.06,09:17
Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.
Dúfam, že ti pomôže
Ivček
24.08.06,09:36
Nejde mi to otvoriť. vyhadzuje ma z toho. že nie som registrovaná al. nemá prístupové práva.
Ivček
24.08.06,09:45
Díky moc. Už to mám.
Janiela
29.08.06,17:34
Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p

Na zdravotnej som mala problémy v začiatkoch. Problém je so sociálnou poisťovňu: Naozaj mi vracajú oznámenia o prerušení poistenia. Vyriešilo som to odoslaním poštou doporučene.
Jana Motyčková
04.09.06,15:55
Na zdravotnej som mala problémy v začiatkoch. Problém je so sociálnou poisťovňu: Naozaj mi vracajú oznámenia o prerušení poistenia. Vyriešilo som to odoslaním poštou doporučene.
Ale PN nie je (až na výnimky) prerušením poistenia pre SP.
anka1
08.09.06,09:29
Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.
Tweety
08.09.06,09:34
Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.
Nikde, žiadna lehota špeciálne na to oznámenie nie je.:cool:
Chobot
08.09.06,09:37
Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.

Niekoľkokrát to tu už bolo spomínané, podrobnosti si môžeš vyhľadať v starších témach, ale zhodli sme sa na tom, že žiadny legislatívny predpis neudáva lehotu na nahlasovanie PN. Zväčša si to firmy uvádzajú medzi povinnosti zamestnancov v niektorom internom predpise, napr. v Pracovnom poriadku a bývajú to spravidla 3 dni.
katka28
20.09.06,08:46
Bolo to dôležitá vec rozdelovať PN na dni poberania náhrady príjmu a na dni pob.nemoc.dávky? Ja som nahlasovala PN pod kódom 19 aj začiatok prac.neschopnosti aj koniec prac.neschponosti.
Však aj za prvých 10 dní PN platí poistné štát za zamestnanca, nie?
Ostatné ZP nemali to rozdeľované...
seda
12.12.07,09:14
Dobrý deň, oznamuje sa do ZP aj celodenné ošetrenie zamestnanca tzv.§, viem že na SP nie ale so ZP si nie som istá. Predpokladám ak sa oznamuje OČR, tak aj § sa asi oznamuje? Ďakujem
KvetkaK
12.12.07,09:16
Do ZP sa nenahlasuje §.
mina311
25.02.08,08:03
Mám takýto problém:

Teraz som zistila, že bolo treba nahlasovať začiatok a koniec PN a OČR nielen na Soc. poisťovňu, ale aj zdravotným poisťovniam....
Nerobila som to celé 2 roky (od začiatku roka 2006 + 2007). Tých PN nebolo zas až tak veľa... ale nejaké boli... (dokonca 2 dlhodobé...)

Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... :confused: Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...
Tweety
25.02.08,08:05
Mám takýto problém:

Teraz som zistila, že bolo treba nahlasovať začiatok a koniec PN a OČR nielen na Soc. poisťovňu, ale aj zdravotným poisťovniam....
Nerobila som to celé 2 roky (od začiatku roka 2006 + 2007). Tých PN nebolo zas až tak veľa... ale nejaké boli... (dokonca 2 dlhodobé...)

Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... :confused: Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...
Sprav to dodatočne. Táto povinnosť tu je stále. Pokuty zatiaľ nedávajú, ale možno raz bude aj to. Ak to oznámenie pošleš, budeš mať povinnosti splnené, hoci aj neskôr.
mina311
25.02.08,08:14
Ďakujem veľmi pekne za bleskovú odpoveď... Tak sa do toho idem teda pustiť...
Paula
25.02.08,08:15
Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... :confused: Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...



Nechýbalo, lebo nemali o tom vedomosť. Povinnosti zamestnávateľa majú poisťovne uvedené aj na svojich internetových stránkach :)
mina311
27.02.08,09:57
Napr. som aj zamestnancov nahlasovala do pracovného pomeru na starých tlačivách- kde boli úplne iné kódy...- neboli to čísla, ale písmená (S -zamestnanec a podobne...a na tých tlačivách ani nebola možnosť nahlásiť PN)- ja viem, že je to tlačivo prístupné aj na internete... ale proste som ich mala v kancelárii plno - používala ich aj moja predchodkyňa ešte v roku 2005 - kedy tiež už neplatili... a proste ma to ani nenapadlo skontrolovať, či sa náhodou tlačivá nezmenili... A nikto zo VŠZP ma na to tiež neupozornil... hoci "výsledky kontroly" z mesačných výkazov nám chodia pravidelne... - Takže preto to moje sklamanie...
Ľubica2
03.03.09,10:00
Dnes mi náš zamestnanec priniesol list zo VZP, že si nesplnil svoju povinnosť a neoznámil zmenu platiteľa poistného a uvedené boli obdobia, keď ukončil PN. Pozerám na to asi takto :eek:.
Zamestnaný je u nás od r. 2002. PN mal o.i. od 9.10.2006 do 24.11.2006, čo bolo aj elektronicky oznámené t.j. kód 10 začiatok 9.10.2006, kód 10 koniec 24.11.2006.
A oni teraz vyžadujú, že kto bol za neho platiteľom od 25.10.2006.
Urobila som niečo zlé v oznámení ? Veď ako sa v predchádzajúcich príspevkoch píše, tak kód 2. zamestnanec začiatok sa používa len pri nástupe nového zamestnanca. A elektronicky to bolo v podateľni VZP prijaté ....

Mimochodom list prišiel bez kontaktnej osoby, bez pečiatky, podpisu fotokópia.
verca2
04.01.10,13:16
Ahojte

odhlásenie zamestnanca - skončenie PP dohodou (od konca roka je poberateľom predčasného dôchodku)
Na tlačivo stačí zadať
Kód 2
Platnosť zmeny K

alebo môže byť aj
Kód 2B
Platnosť zmeny K

Tak isto som si neni istá pri odhláške v SP. Vyplnila som Dátum zániku poistenia 31.12.2009, Pracovný pomer 1.


ďakujem
svx
31.03.10,06:33
Sprav to dodatočne. Táto povinnosť tu je stále. Pokuty zatiaľ nedávajú, ale možno raz bude aj to. Ak to oznámenie pošleš, budeš mať povinnosti splnené, hoci aj neskôr.
U nás sa pritrafilo niečo podobné, mám tieto oznámenia poslať dodatočne ? Situácia je o to horšia, že sa poiťovne zlúčili a teraz neviem ako mám poslať dodatočné zmeny - za Spoločnú poiťovňu - za rok 2009 - elektronicky do Všeobecnej - na tlačive Všeobecnej ...za Apollo - na tlačive Dôvery - elektronicky. Asi staré tlačivá - Apolla a Spoločnej mi neprejdú ?!?
svx
31.03.10,06:37
Najradšej by som to poslala poštou, ale zo Všeobecnej ZP nám raz odhlášku poistenca zobrali ...a potom sme to museli spraviť ešte raz elektronicky, ale to bola odhláška ?!?
svx
31.03.10,07:14
Nemáte niekto skúsenosť - ako dodatočne zaslať zmenu platiteľa do ZP - za SpZP ...môže to byť poštou do VšZP ?