wegamizi
04.11.17,16:36
Mame cca 4 mesacne steniatko a nevie si zvyknut na voditko. Skusame pomaly po dvore asi tyzden, ale marna snaha. Zatiahne si rucnu brzdu :-) a hotovo, ani s nim nepohneme. Poradite nam?
misoft
04.11.17,15:56
Neťahať ho! Preto sa zatne, lebo VY mu diktujete svoje pravidlá. Zapnite mu vodítko a nechajte ho voľného. Najskôr si musí zvyknúť na to, že niečo má na krku a niečo ťahá za sebou (vodítko). Keď si na to zvykne, postupne mu "vnucovať", že s vodítkom môže sa voľne pohybovať, ale len na jeho dĺžku, inak ho zastaví.
Xanti
04.11.17,16:02
Trošku neskoro to skúšate, už je tvrdohlavé.. nášho sme dali na vodítko hádam ako 7-8 týždnové šteniatko, lebo začal behať rýchlejšie a strach, že vbehne pod kolesá auta nás dotlačil k vodítku. Zo začiatku sa šprajcoval, ale to trvalo len hádam den dva, vodítko máme flexibilné, a za piškotkou by šiel kamkoľvek. Takže ja by som doporučovala ak sa zasekne, tak neťahať len privolať k sebe na pamlsok a takto ho naučiť pomaličky postupne.

Tiež cca pred mesiacom sme zmenili obojok, lebo v lese sa s klasického vyvliekol tak dostal popruhový, prvý den obskakoval, hrýzol ho. A na další ked sme šli do lesa tak bol už pokojný, a teraz mi aj labku podá aby som mu navliekla ten obojok. A to má 6 mesiacov, a len premýšla čo by komu vyviedol. :)
alaya1
04.11.17,16:06
precco si to nedal ako odpoved? Ved aj tento sposob moze pomoct, kazdy psik je iny a je vela sposobom ucenia na voditko.
wegamizi
07.11.17,14:54
Dakujem, budem tak skusat
wegamizi
07.11.17,14:55
My sme ho kupili ako 3-mesacne, takze skor som nemohla zacat
Xanti
07.11.17,17:50
No dúfam, že si čoskoro zvykne. Trošku trpezlivosti a pôjde to.
Terezia13
07.11.17,17:57
predovšetkým trpezlivosťou - týždeň nie je žiadna doba, aby boli nejaké výsledky, skúste mu zapnúť vodítko a v určitej vzdialenosti - aby ich videl - ukladať nejaké maškrtky, alebo jedna osoba nech ho má na vodítku a druhá v nejakej vzdialenosti ho láka nejakou dobrotou - dajte mu ju najprv oňuchať a pomaly sa s ňou vzdaľujte
wegamizi
08.11.17,09:56
Xanti dakujem, budem trpezliva