Róbert Odler
06.11.17,15:31
Dobrý deň.
Som študentom 2 roč. ext. formy doktorandského štúdia na PdF UK KH v BA. Mám za úlohu zistiť, aký je názor učiteľov ZŠ na počet hodín dejepisu na základných školách. Vyhovuje vám? Priali by ste si viac, prípadne akým spôsobom by sa dalo dosiahnuť pre dejepis zisk viacerých počtov hodín, hoc aj z radu disponibilných hodín? Prosím aj o zdôvodnenie svojho postoja. Pomôžete tým nielen mne, ale aj kolegyniam študentkám. Ďakujem.
vicktor
06.11.17,15:03
Nezavidim tuto ulohu.
Vlada rozhodla, co teraz ak niektori ucitelia povedia este pridat, ini odobrat?
V rodine mame ucitelku anglictiny a povedala ze pridanie jednej hodiny dejepisu je blbost.
Tak mas prvy nazor.
Róbert Odler
06.11.17,15:05
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.. sprostredkovanú ;) Pomohla. :)
pavol54
06.11.17,15:06
najlepšie je mať hlúpy národ bez histórie,
Róbert Odler
06.11.17,15:07
A len tak mimochodom..nepovedala aj prečo je to pre ňu ,,blbosť"?
Róbert Odler
06.11.17,15:07
To je osobný postoj, alebo sprostredkovaný?
Kabaka123
06.11.17,15:45
Otázne je ako tie dejiny sú interpretované a kým...
Prežože to čo sa učí v školách... a potom si študent prečíta iný výklad... tak je veľmi diskutabilné, čo je reálne a čo nie. Pretože ako sa hovorí "dejiny píšu víťazi"... bolo by zaujímavé prečitať si dejiny z pohľľadu "porazených...."

Ale to už by sme išli do konšpiračných teórií a to nechceme...
pavol54
06.11.17,16:28
Kabaka Asi ako Trumpov výrok "Máme najlepšiu armádu na svete" Ak niekto nepozná históriu posledných dní je hlúpy alebo ju neovláda
Róbert Odler
06.11.17,16:36
:) Ďakujem vám..sľubne sa to tu rozbieha..:D Aj keď v tomto kontexte by bolo možno vhodnejšie uvažovať o žiakoch ako o tých, ktorí sa učia dejiny, aby ich možno raz sami mohli písať. ;)
vicktor
07.11.17,06:41
Su tomu uz asi 2 mesiace, presne si nepamatam, ale nieco v zmysle ze deviataci v prvom polroku potrebuju pripravu na prijimacky a na jar im je uz vsetko ukradnute.
Ja som uz odrasteny, 2 hodiny dejepisu nam stacilo a mali sme dost vedomosti o tych casoch = o DRUHEJ SVETOVEJ VOJNE, zatial co teraz sa razi Obdobie Holocaustu,.Zli Slovaci ublizovali nevinnym Zidom, akoby gestapaci slovenske dediny nevypalovali.