safetymartin
06.11.17,19:19
Pomože mi niekto? Zobrali mi vodicsky preukaz v " skušobnej dobe " na 10 mesiacov a súd prebehol v máji, no vodicsky preukaz som vrátil na policajnu stanicu až v septembri lebo to papierovo naťahovali. Otazka znie: Plati trest ( tych 10m ) od súdu? alebo od kedy som ho vratil na policajnu stanicu? dakujem za normalne odpovede.
misoft
06.11.17,21:06
Hmmmm... aký chytrý..... 5 mesiacov od súdneho rozhodnutia odovzdať vodičák a hneď pýtať späť po uplynutí 1/2 trestu? Teda ihneď?
To potom sa ani nemuseli unúvať tento súd robiť.
Pochopil?
bettylou
07.11.17,05:21
Dátum počiatku trestu snáď máš v rozhodnutí. A ak sa trest začína dňom odovzdania VP na políciu, tak to máš tak. Musí to byť napísané v rozhodnutí súdu. Čo si ho nečítal?
safetymartin
07.11.17,10:45
čital.. Trest plati od 11 maja do 13marca.. tak je to napisane v papieroch ale ajtak som nekľudny
misoft
07.11.17,13:18
Hmmm.... takže to máš v papieroch..... od kedy.... a ty si vodičák neodovzdal.
Teda si nesplnil súdne rozhodnutie - vieš ako sa to volá? Marenie výkonu úradného rozhodnutia.
A pokiaľ by si požiadal o navrátenie vodičáku - pozrú sa ahľa - veď ON sa VYHÝBAL plneniu rozhodnutia súdu!
safetymartin
07.11.17,13:46
Opakujem! ( sud bol v Maji ) a vodicsky.. som vratil v septembri a Pani policajtka sama pozerala do papieroch a nemala nič proti prečo vraciam vodicsky.. až " teraz" . A v papieroch od súdu piše jasne, že: Trest konči 13 Marec, a 2x mi to zopakovala aj Pani policajtka že požiadať o vratenie možem 1 den po treste ( čiže 14 Marec ) neviem či sa dostatočne chapeme ale už neviem čo si o tom všetkom myslieť. Ajtak dakujem
safetymartin
07.11.17,13:48
Takže to mam chapať tak že vodicsky.. mi vrátia po 10 mesiacoch od odovzdania vodicskeho.. na Policajnej stanici?
draik
07.11.17,21:41
Trest zákazu činnosti sa počíta od právoplatnosti jeho uloženia (resp. už od zadržania VP policajtom, čo však nie je Váš prípad). Do 7 dní od právoplatnosti rozhodnutia ste mali VP odovzdať polícii, inak Vám môže byť uložená pokuta.
Misoft si zase vymýšľa, žiadneho marenia výkonu úradného rozhodnutia ste sa neodovzdaním VP nedopustili a už vôbec nie vyhýbania plnenia rozhodnutia súdu.
safetymartin
08.11.17,06:58
dakujem za objasnenie, pomohli ste mi to objasniť na 100%
misoft
08.11.17,13:16
10 mesiacov + 1 deň....
A s policajtkou si maj štígro!
A ako draik napísal, ty si BOL POVINNÝ vodičák odovzdať (nie vyčkávať, čo sa stane!).
safetymartin
08.11.17,13:47
diky za tvoje primitivne komentare na urovni decka :D dovidenia a pekny deň prajem :D