jued
29.07.06,13:00
Chcela by som sa opýtať aký je vymerivací základ pre SZČO, resp. ktoré riadky z Výpisu z daňového priznania beriem do úvahy, nakoľko SZČO mal príimy zo živnosti ale aj príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ZD na výpise je vyčíslený už aj s príjmami z prenájmu. Mám brať do úvahy iba príjmy zo živnosti , alebo celý základ dane včetne prenájmu? Vopred ďakujem za pomoc
Zoltán Kovács
29.07.06,11:14
Chcela by som sa opýtať aký je vymerivací základ pre SZČO, resp. ktoré riadky z Výpisu z daňového priznania beriem do úvahy, nakoľko SZČO mal príimy zo živnosti ale aj príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ZD na výpise je vyčíslený už aj s príjmami z prenájmu. Mám brať do úvahy iba príjmy zo živnosti , alebo celý základ dane včetne prenájmu? Vopred ďakujem za pomoc

Do vymeriavacého základu sa nezarátavajú príjmy z prenájmu. VZ tvoria iba príjmy podľa §6 zákona o dani z príjmov.
jued
29.07.06,11:37
Ale aj prenájom je v daňovom priznaní pod par. 6. To znamená že si vypočítam ZD z riadku č. 2 Výpisu a neberiem do úvahy riadok č. 10 ?
abel
29.07.06,11:56
Pozri si aj tento príspevok aj celú tú tému.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=259403&postcount=38

Výpis z daňového priznania je celý LEN z § 6, vypisovali sme všetky položky z § 6, ale pre výpočet VZ berieš do úvahy len rozdiel medzi P a V : 2 : riadok 11 (predpokladám, že si nemala žiadny príjem zo sprostredkovania DSS, prípadne znalcov, tlmočníkov a pod.) Od 1.8. si môžeš ešte VZ znížiť, ak si si uplatňovala ZD napr. o živ. poistenie a pod., najmenej však na 6900.- Sk
jued
29.07.06,12:32
OK ďakujem Ti pekne, už mi je to jasné