zuzullka
07.11.17,13:52
Dobrý deň,
v súčasnosti pracujem na dohodu na dobu určitú (od 10/17 do 12/17), no daný zamestnávateľ má záujem zamestnať ma na TPP na dobu neurčitú (od 12/17). Ako by mi bolo vypočítavané nemocenské a prípadne materské budúci rok? Zohľadňoval by sa pre tieto účely už plat z nového TPP alebo by sa priemeroval aj s dohodou a predošlým zamestnaním (03/16-09/17)? Viem, že ak by som šla na materskú budúci rok, tak kedže tento rok došlo k zmene zamestnávateľa, potrebujem mať u nového zamestnávateľa odrobené 90dní bez PN, aby mi vznikol nárok na výpočet z nového zamestnania. Čo v prípade, že ide o rovnakého zamestnávateľa, no zmenila sa forma zamestnania a zároveň aj pracovné zaradenie (povýšenie)? Ďakujem vopred za odpoveď.
Mila123
07.11.17,15:14
1/ platí, že ak máš iné ukončené poistenie u toho istého zamestnávateľa sa neberie v úvahu "starý "VZ". Doba sa ale počíta......
zuzullka
08.11.17,10:19
ďakujem za odpoveď, no ak môžem poprosiť, keby ste bola trochu konkrétnejšia..trochu nechápem, ako ste to mysleli..čo znamená skratka VZ a aká doba sa napriek tomu počíta?