Whiskas
08.11.17,10:41
Dobry den. Najskor zacnem tym, ze chodim k jednym konom. Jeden kon si ziskal moje srdce a ja jeho. Zo zaciatku som sa bala chodit k nemu do boxu, ale teraz uz nie. Robim s nim pokroky, aj ked nie v sedle, ale ako vztah medzi nim a mnou (nebudem vypisovat). Problem je ten, ze ho tam nikto nema rad a vsetci vidia, ze ja ano a ze ma poslucha. Jeden co tam jazdi kone to nemoze prekusnut. Vravi, ze ma vela energie, ze je zly a hlupy kon. Ale ako jazdec ho jazdi prilezitostne a mne ho dat jazdit nechcel. Len ten kon ma svoju osobnost, nebude ho nikdy pocuvat. Tak aby nemal vela energie mu ten dotycny zakazal davat vodu a jedlo. A ked mu dam vodu, tak ho da na bitunok. 2 dni ten kon nedostal vodu a jedlo urcite dlhsie. Ako takto dlho kon vydrzi? Nie je to tyranie? Aky je na to zakonnik na SVK? Popripade co mam robit? Dakujem za odpovede.
taiko
08.11.17,10:24
.
1. Kam za tym konom chodis ?
2. Kto je majitelom boxov, ci stajne ?
3. Ten " jeden " ma ake pravomoci, alebo funkciu ?
4. Kto je majitel kona ?
5. Co na celu vec hovori majitel kona ?
korela
08.11.17,13:08
Toto nie je moja oblasť, ale ako laik by som navštívila al. napísala o radu iné kluby, al. hoci aj do ZOO, vedia všetci o čo ide. Neverím, že by neodpovedali. Alebo osloviť hoci i Magálovú, chovateľku koní a veľkú milovníčku zvierat a hlavne nečakať.
Alebo aj na
korela
08.11.17,13:08
veterinu.
jslancik
08.11.17,13:37
dievča, ak tvoja téma je skutočná a nie vymyslená a ak nie si časťou stohlavého draka porady...

Niekto ťa ťahá za nos a riadne oblbuje. Kôň je niekoho majetok a má svoju hodnotu, dosť veľkú. Podľa tvojho popisu asi nie toho "kto tam jazdí kone" a vyhráža sa vyhladovaním či utratením.

To, že nedostal vodu a krmivo, vieš ako? Ti to niekto povedal, alebo sa tým niekto vyhrážal, alebo si bola toho svedkom celé to obdobie? Kôň, ktorý 2 dni nejedol ani nepil, sa bude správať inak (bude šialený od hladu, prípadne utlmený), a to by si mohla vidieť, ak máš s ním "vzťah".

Každopádne, kôň má svojho majiteľa. Ten o ňom rozhoduje. Kone sa len tak nenechávajú vyhladovať či utratiť. AK sa majiteľ rozhodne naložiť so svojím majetkom akokoľvek, nie je to žiaľ tvoja vec a neovplyvníš to.

Ak chceš niečo riešiť, tak v prvom rade sa porozprávaj s majiteľom koňa. Možno o niektorých veciach ani nevie, možno o niektorých veciach nevieš ty. Si to vyjasníte.

Ak by si nadobudla dojem, že zatĺka a veci nie sú tak, ako majú byť, a dochádza k týraniu koňa, tak môžeš dať tip, poslať mail na nejakú Slobodu zvierat alebo niečo také.
alaya1
08.11.17,13:47
Mala si to nahlasit na veterinatrnu spravu....ze sa zle zaobchadza so zvieratom.
http://www.svssr.sk/zakladne_info/kontakty.asp
alaya1
08.11.17,13:48
taiko, ci je majitel, ci nie, zviera ma zit vo vyhovujucich podmienkach.,A ak niekto vie, ze sa zviera tyra ma to hlasit.
alaya1
08.11.17,13:50
nesuhlasim, nemusi hladat majitela, ak vie, ze je tyrany , ze sa s nim zle zaobchadza ma to hned hlasit,aj bez majitela, ani majitel nemoze robit co chce
jslancik
08.11.17,13:52
v zadaní otázky sú očividné nezmysly, ktoré spochybňujú podstatu otázky... odporúčam jej, že by si to mala ujasniť.
jslancik
08.11.17,13:54
a po druhé - komu treba v prvom rade ohlásiť "týranie" zvieraťa - majiteľovi, alebo veterine? s najväčšou pravdepodobnosťou o tom nevie, ak je na tom niečo pravdy...
alaya1
08.11.17,13:55
veterine
jslancik
08.11.17,14:09
preferujem najprv použiť mozog, až potom konať. predíde sa tým hanbe. ale každý nech si robí, ako chce. Kľudne nech mladá zavolá TV... Ja ako debil vyzerať nebudem, keď sa zistí, že mladú niekto naťahoval...
bodliak
08.11.17,17:35
Áno, preverujú takéto podanie, teda pokiaľ nejde o 87. hlásenie toho istého prípadu :-)
Zvyčajne tak, že tam vyšlú príslušného veterinára a ten zhodnotí situáciu na mieste.
kopretinka
08.11.17,18:57
""Kone sa len tak nenechávajú vyhladovať či utratiť.""
by si sa čudoval,ako ľahko sa nechávajú jedno aj druhé......
jslancik
08.11.17,19:49
vlastnila si niekedy koňa? nechala si ho len tak ledabolo bez zváženia vyhladovať či utratiť? možno aj bez tvojho vedomia. Vieš si to predstaviť?
taiko
08.11.17,20:10
@alaya, len som sa snazil dostat do obrazu, ci vobec, kto a na koho ma tazke srdce a preco. Mam totiz rovnaky pocit ako jslancik dole ;)
taiko
08.11.17,20:13
podla mojej skusenosti, ak niekto nevie zlvadnut kona, ktoreho ma, ale inak je ten kon v poriadku, snazi sa ho predat, nie vyhladovat, ci utratit
Whiskas
08.11.17,20:25
Kon dnes mal uz neobmedzeny pristup k vode, ci dostal jest uz neviem, ale mala som zakazane dat mu nieco ( som tam len navecer). Vraj sa musel vytrestat, pretoze nechcel nastupit do prepravky, tak mu 2 dni nedali vodu. Zajtra alebo v piatok by znova mal ist do prepravky. Uvidim co bude potom. Ospravedlnujem sa, ale nechcem sa o tom viac rozpisovat. Zatial Vam vsetkym dakujem za cenne rady.
kopretinka
08.11.17,20:25
taiko
08.11.17,22:20
no vidis, ako sa to pekne vyjasnilo ;)
taiko
08.11.17,22:23
kopretinka, to boli svojou podstatou uplne ine pripade a zadavatelka mi svojou poslednou poznamkou dava za pravdu
vicktor
09.11.17,08:44
Takze mu dali kybel vody a hrbu sena do tej prepravky aby vosiel dnu?
alaya1
09.11.17,10:08
pekne vyjasnilo? Vychovavat zviera tym, ze mu zamedzia pristup k vode?

Nechcem to parafrazovat napr. na dieta a kociarik.

Aj je to pravda, tato tema je to hyenizmus a ak vymysel, tak neda sa to nazvat ani ciernym humorom.
kopretinka
09.11.17,19:00
taiko,toto je akože vyjasnenie? týrať zviera hladom a smädom,lebo nechce niečo urobiť? je mi na grcanie z toho človeka,čo toto robí.keby som vedela,kto to je,tak ho udám.Ešte by ma zaujímalo,prečo musí do tej "prepravky"........aby ho odviezli na bitúnok??
vicktor
10.11.17,07:58
Aby ho odviezli do vhodneho terenu pobehat si, na preteky, ...
Na tvrdohlaveho kona zvolili fintu, urcite mu nehrozilo uhynutie od hladu a smadu.
Ako sa vy ochrankyne pozerate na dostihy? Ved tam kone slahaju bicom, lamu si nohy a vazy! A co parkur - nutit kona skakat sem-tam-hore-dole, to je v poriadku?
Alebo vo filme Svako Ragan kona motivovali stiplavou paprikou. :D