K.A.T.K.A
29.07.06,18:43
Čo všetko obnáša zriadenie novej prevádzky? Na čo by sa nemalo zabudnúť?
Ďakujem.
Orsz
29.07.06,16:47
Záleží aká to má byť prevádzka. V prvom rade sa musí zahlásiť do živnostenského registra, kde sa predloží inšpekčná kniha. No a v závislosti od činnosti, sa zriaďujú iné povinnosti. Tak K.A.T.K.A priblíž svoju prevádzku.
Zoltán Kovács
30.07.06,07:26
Súhlasím s Orsz. Odpoveď môže byť len všeobecná, nakoľko nevieme o akú prevádzku ide.

Všeobecný postup:
1. Živnostenský úrad - inšpekčná kniha + 50 Sk kolok
2. Okresný hygienik - žiadosť o vydanie stanoviska + 500,- Sk kolok
3. Mestský, resp. obecný úrad - otváracie hodiny, resp. prevádzková doba
4. Ostatné špeciálne povolenia podľa charakteru prevádzky
riki
06.09.06,11:16
Tie prvé tri body z uvedeného všeobecného postupu z príspevku č.3 treba dodržať aj v prípade, ak je prevádzkou firmy prenajatý kancelársky priestor v administratívnej budove?
eop
06.09.06,11:40
Súhlasím s Orsz. Odpoveď môže byť len všeobecná, nakoľko nevieme o akú prevádzku ide.

Všeobecný postup:
1. Živnostenský úrad - inšpekčná kniha + 50 Sk kolok
2. Okresný hygienik - žiadosť o vydanie stanoviska + 500,- Sk kolok
3. Mestský, resp. obecný úrad - otváracie hodiny, resp. prevádzková doba
4. Ostatné špeciálne povolenia podľa charakteru prevádzky

Tie prvé 2body som dodržala, len som sa chcela spýtať na č.3. Ja som zriadila prevádzku, vykonávam účtovné a administratívne práce. Otváracie hodiny musím nahlásiť na mestský úrad? Ja som myslela, že úplne stačí, keď ich vyvesím na dvere. To mi bolo povedané, že to má byť na viditeľnom mieste, presné označenie prevádzky, obchodné meno, hodiny a tak.... Ale prosím o ozrejmenie bodu 3. :eek: Je to povinné? Ďakujem
Zdeni
06.09.06,19:22
Tie prvé 2body som dodržala, len som sa chcela spýtať na č.3. Ja som zriadila prevádzku, vykonávam účtovné a administratívne práce. Otváracie hodiny musím nahlásiť na mestský úrad? Ja som myslela, že úplne stačí, keď ich vyvesím na dvere. To mi bolo povedané, že to má byť na viditeľnom mieste, presné označenie prevádzky, obchodné meno, hodiny a tak.... Ale prosím o ozrejmenie bodu 3. :eek: Je to povinné? Ďakujem
Áno, úrad ich musí schváliť. "Označkujú" ti ich okrúhlou pečiatkou.
Ešte doplním, BOZP + hasičáky./ Podľa toho aká je to prevádzka, či v prenajatých priestoroch, alebo nie./
eop
07.09.06,05:14
Áno, úrad ich musí schváliť. "Označkujú" ti ich okrúhlou pečiatkou.
Ešte doplním, BOZP + hasičáky./ Podľa toho aká je to prevádzka, či v prenajatých priestoroch, alebo nie./

Pomoooc:eek: :eek: , ja už som si myslela ako som to super zvládla, ale to som ešte len v polovici:mee: . No budem musieť niečo vymysleť;) . A tú prevádzku mám v prenajatých priestoroch. Je to budova, kde je niekoľko kancelárií. Ďííík
ivonka400
08.09.06,06:39
ked je prevadzka v prenajatych priestoroch, tak je aky postuo???
eop
08.09.06,06:48
ked je prevadzka v prenajatych priestoroch, tak je aky postuo???

To by aj mňa zaujímalo. Ja som si vybavila iba hygienu a inšpekčnú knihu a myslela som, že už som za vodou. Ale zda sa, že nie. Dúfam, že tie požiarne hovadinky nebudem musieť ešte vybavovať. :mad:
eop
11.09.06,06:48
Áno, úrad ich musí schváliť. "Označkujú" ti ich okrúhlou pečiatkou.
Ešte doplním, BOZP + hasičáky./ Podľa toho aká je to prevádzka, či v prenajatých priestoroch, alebo nie./

Zdeni, prosím ťa vieš mi ešte poradiť, ako je to s tými BOZP + hasičáky. Prevádzku mám v prenajatých priestoroch. Ďakujem.
Zoltán Kovács
11.09.06,08:17
Keď prevádzku máš v prenajatých priestoroch, potom "hasičáky", evakuačný plán a protipožiarnú smernicu by mal vypracovať majiteľ priestorov. Nakoľko tieto veci musia byť komplexné, platné na celú budovu, ktorú ty nemusíš poznať.
sta
11.09.06,08:17
treba si pozrieť nájomnú zmluvu, ako tam máš riešené hasičáky a pod. :rolleyes:
Zoltán Kovács
11.09.06,08:26
Ja tiež som v prenajatých priestoroch, a protipožiarné smernice a hasičáky už boli v budove, keď som prenajal kanceláriu.
Ja mám problém s BOZP, nakoľko upratovanie priestorov (spoločných) je dosť blbo riešené. Uratovačka chodí počas pracovnej doby, a jej spôsob upratovania (čím vlchšia podlaha, tým čistejšia) je životu nebezpečné. Ja sám som už raz spadol, a aj moja klientka skoro vyklbila členok. Napriek sťažnostiam u majiteľa nič sa nezmenilo. Odpoveď bola citujem "Treba chodiť opatrnejšie". V tej budove sme v podnájme tri firmy, ani jednému nevyhovuje táto forma upratovania, a už nehovoriac o kvalite. Niekedy toalety si musíme sami znova poupratať. A nevieme s majiteľom čo robiť. Nakoľko jeho odpoveď znie, keď sa nám to nepáči tak nech si nájdeme iné priestory.
Zdeni
11.09.06,17:04
Zdeni, prosím ťa vieš mi ešte poradiť, ako je to s tými BOZP + hasičáky. Prevádzku mám v prenajatých priestoroch. Ďakujem.
Potom je to povinnosť prenajímateľa, zabezpečiť hasiace prístroje na spoločných chodbách a priestranstvách - vytvoriť riadne podmienky z hľadiska technického, bezpečnosti práce, požiarnej ochrany a hygieny.
Malo by to byť uvedené aj v nájomnej zmluve.
eop
12.09.06,04:56
Potom je to povinnosť prenajímateľa, zabezpečiť hasiace prístroje na spoločných chodbách a priestranstvách - vytvoriť riadne podmienky z hľadiska technického, bezpečnosti práce, požiarnej ochrany a hygieny.
Malo by to byť uvedené aj v nájomnej zmluve.

Ďakujem za odpoveď. S tou nájomnou zmluvou to bude asi horšie, lebo v nej nieje nič.Iba koľko máš platiť a v akom stave máš udržiavať priestory. Moc tam toho nedali. No neva. Ale ďakujem :D za odpoveď. Pa